Skocz do zawartości

[iCharger 106B-plus] VS [e-Station BC-8]


Gość Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak w kilku słowach.

 

1. Moc oddawana przez ładowarkę: BC-8 - 150 W, 106B-plus - 250 W

2. Max. ilość ładowanych cel: BC-8 - LiPol - 1-8 cel, 106B-plus - LiPol - 1-6 cel; z tym, że BC-8 naładuje te 8 cel z prądem max 4,5A, bo nie starcza jej mocy. 106B-plus może ładować 6 cel Li-xxx prądem 10A. Ma to znaczenie przy eksploatacji pakietów LiPoFe4.

3. 106B-plus może rozładowywać pakiety mocą max 170W (rozpraszaną na zewnętrznym elemencie).

 

Ja, jako użytkownik pakietów LiPoFe4 4s, preferował bym 106B-plus. Gdyby Twoje pakiety były 7s lub 8s, to trzeba brać BC-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię jeszcze pomęczę...

1) A oprócz tu 6 a tam 8 cel, to w czym jeszcze byś upatrywał przyczyn tak dużej różnicy w cenach?

2) Czy sądzisz, że BC-8 jest zasilana rówież z 10..18V?

3) Czy sądzisz, że w BC-9 można również odłączyć krokodyle i będą tam banany pod zasilacz?

4) Czy sądzisz, że dokładność balansowania jest porównywalna?

5) Czy ja dobrze widzę, że w BC-8 nie ma termometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziuk do porównania wstawiłeś BC-8,może zamiast niej wybierz Infinity-960SR.Cena ciut mniejsza a możliwości największe wśród wszystkich ładowarek w tym sklepie.Dodatkowo Infinity-960SR ma dwa wyjścia i możesz ładować np.pakiet nadajnika i odbiornika jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sądzisz, że BC-8 jest zasilana rówież z 10..18V?

nie sądzę, tylko czytam: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2031,ladowarka-e-station-bc-8-z-balancerem-pelikan

Czy sądzisz, że w BC-8 można również odłączyć krokodyle i będą tam banany pod zasilacz?

Nad takim rzeczami się nie zastanawiam. Od razu wszystko ucinam i zastępuję swoim systemem połączeń.

Czy sądzisz, że dokładność balansowania jest porównywalna?

Tu może być pies pogrzebany, jeśli chodzi o różnicę cen. Mój BC-6 miał nieskalibrowany balancer i dopiero kalibracja rozwiązała sprawę.

Czy ja dobrze widzę, że w BC-8 nie ma termometru?

Prawdopodobnie w komplecie nie ma, ale przy ładowaniu ogniw Li-xxx to zbędny gadżet. Sprawdza się tylko przy ładowaniu Ni-xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziuk do porównania wstawiłeś BC-8, może zamiast niej wybierz Infinity-960SR. ...

No to teraz moja rozterka zbliżyła się do zenitu... :?

I ona ma wyświetlacz już graficzny...

Na razie skłaniam się ku: "Mega Power Infinity-960SR w/ Balancer 12S"

Czy ktoś mi będzie ją odradzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziuk,

Odpowiedz sobie na pytanie, czy w ogóle jesteś w stanie wykorzystać potencjał ładowarki Infinity ?

Czy będziesz zczytywał parametry ogniw, kontrolował poszczególne procesy ładowania, balansowania, rozładowania itp...?

 

Jak zrobisz sam taki "rachunek sumienia" to będziesz wiedział która ładowarka zadowoli Cię najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsie, na razie nie jestem w stanie, za duży lamer ze mnie. Ja na razie tylko chcę kupić do Eclipse 7 pakiet http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6955 oraz ładowarkę. Ale skoro tak, to nie chcę kupować słabej, tylko może już taką ciut na przyszłość, gdybym zechciał zrobić model z napędem elektrycznym...

I teraz - jeśli jedna kosztuje $199, a druga $209 i w dodatku jest słabsza, to po co kupować tę drugą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro elektryki są jeszcze w bliżej nie określonej przyszłości to nawet ten iCharger ma za duży wypas.Możesz spokojnie opuścić poprzeczkę i kupić prostszą ładowarkę i jeszcze zostanie Ci na zasilacz do niej.

Ta ładowarka jest wg. mnie już niezła i lepsza od najtańszej Turingy.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6789&Product_Name=MAX_E6_Digital_Lipo_Charger_

 

ps.

Sam używam iCharger 1010 i to w zasadzie tylko do jednego pakietu LiFe,praktycznie to jej możliwości leżą odłogiem i czekają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, a czy ona ma dobrze wyregulowany balanser? Już się o tym trochę naczytałem. Zasilaczy mam już za dużo, wolałbym porządną ładowarkę. Nie chcę aby zakup za $57, powiedmy gdzieś za rok, leżał sobie nieużywany w kącie, bo i tak musiałem kupić lepszy... :?

Czyli jak byście określili? Dla jakiego kręgu użytkowników jest Infinity-960SR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadowolony jestem z eksploatacji ładowarki BC-6, z dwoma jednak zastrzeżeniami:

1. Przed kalibracją balancera po ładowaniu napięcia były rozjechane (przez jakiś czas żyłem z tym, używając zewnętrznego balancera),

2. Pakiety LiPoFe4 na lotnisku ładuję Pulsarem, prądem 6A lub większym (szkoda czasu).

 

Połączenie z komputerem to w zasadzie bajer (opcja dostępna dla BC-6). Mam to w Pulsarze i podłączyłem tylko kilkakrotnie na początku. Pomiar temperatury (gdzieś na forach opisane, jak zrobić czujnik do BC-6) potrzebny tylko przy forsownym ładowaniu pakietów NiCd i NiMh.

Funkcja rozładowania nieistotna dla użytkownika pakietów Li-xxx. Przydatna za to przy eksploatacji pakietu nadajnika, ale to spełnia każda z rozpatrywanych ładowarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziuk osobiście nie testowałem tej ładowarki więc nie wiem,czytałem jej komentarze na stronie sklepu.Zdecydowana większość to 5 gwiazdek i tylko jedna ocena jedno gwiazdkowa

,,Bad Charger, Software hangs, does not charge properly. No customer support from Hobby City. Problems from Day One. I would not recommend anyone to buy this charger"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a przy Infinity na przykład napisane "This truely is all the charger you will ever need."

Opinie użytkowników, to same pochwały... :?

Może podejdźmy do tego jeszcze inaczej:

- czy oprócz komunikacji z PC, zestawowi Infinity-960SR brak jeszcze czegoś, co posiada "e-Station BC-8"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a przy Infinity na przykład napisane "This truely is all the charger you will ever need."

Opinie użytkowników, to same pochwały... :?

 

Oczywiście, że są tam same pochwały ponieważ jest to pod względem funkcjonalności jest to jedna z lepszych przystępnych cenowo ładowarek.

 

 

Osobiście ja wybierałbym nowego iChargera 106 Plus. Po pierwsze, funkcjonalność w zupełności wystarczająca "zwykłemu" lataczowi...Precyzyjny balanser, duża moc pozwalająca ładować 2 pakiety równolegle.

Po drugie - ile kasy zaoszczędzonej, którą można wydać na inne akcesoria bądź modele :D

Czego chcieć więcej ?

 

W moim odczuciu, te wszystkie hiper/super ładowarki mogą być przydatne jak katuje się tygodniowo co najmniej naście pakietów i to nie jakiś tam Zippy, Rhino, Hextronics czy Fullymax za kilkadziesiąt złotych sztuka, ale naprawdę drogich i wydajnych (np. Flightpower, Kokam, Polyquest) których po prostu szkoda by było w przypadku ich zniszczenia. Tutaj faktycznie taka "lepsza" ładowarka może się przydać i odpowiednio używana może przedłużyć ich żywotność i pojemność.

 

Dla zwykłych pakietów nie warto. Lepiej kupić tańszą ładowarkę i co jakiś czas co najwyżej zastępować pakiety nowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, no właśnie coś tak na to mi wyglądało, zwłaszcza po braku danych technicznych. Gdy się o nie upomniałem odpowiedziano mi:

I'm sorry but I'm not qualified to answer that question.

For technical questions, please visit our Customer Community page at http://myhobbycity.com our expert technicians will be able to assist your further.

Thank you for your patience and understanding.

 

Marsie, czyli eStation odrzucam. Pozostają iCharger 106B-plus i Infinity. Różnica $80. W infinity bardzo pożyteczny wydaje mi się wyświetlacz graficzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja wybierałbym nowego iChargera 106 Plus.

Ja kupiłem dwie i wreszcie jestem usatysfakcjonowany! :D

 

Co nieco o 106B+ napisałem tutaj: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10433

 

EDIT 1:

W infinity bardzo pożyteczny wydaje mi się wyświetlacz graficzny...

A co Ty na nim zobaczysz, przecież to maleństwo. To już lepiej podłączyć 106B+ do komputera i obejrzeć przebieg wszystkich parametrów ładowania i samej ładowarki na porządnym ekranie.

Jeszcze jeden istotny plus, to że po podłączeniu do kompa w 106B+ można uaktualniać firmware, który jest cały czas unowocześniany. Producent tych ładowarek, niejaki Junsi, jest aktywnym uczestnikiem RC Groups i na bieżąco reaguje na sugestie użytkowników.

 

EDIT 2: literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.