Skocz do zawartości

[iCharger 106B-plus] VS [e-Station BC-8]


Gość Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz... Chyba mam kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Moja wina.

0,04 V to jednak sporo, choć nie dramatycznie. Jakoś mi się ubzdurało, że piszesz o 0,01 V i 0,004 V po kalibracji.

Czy mierzysz napięcia po ładowaniu, czy w jakiejś jego fazie? Pakiet jest w czasie pomiaru podpięty pod ładowarkę? Czy masz ustawione balansowanie podczas całego ładowania, czy tylko podczas fazy stałonapięciowej? Czy te napięcia są identyczne na kilku pakietach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
-napięcia mierzone są po ładowaniu

Zmierz napięcia na celach pod koniec ładowania (w trakcie pracy, bez rozłączania) i porównaj ze wskazaniami balansera. Na wszelki wypadek: przełączenie widoku na wskazania balansera wykonuje się klawiszem Start/Enter w czasie ładowania.

Zmierz napięcia chwilę po zakończeniu ładowania oraz kilka lub kilkanaście minut później, również bez rozłączania i też porównaj ze wskazaniami balansera. Następnie odłącz pakiet i jeszcze raz sprawdź napięcia.

 

-balansowanie mam ustawione stałonapięciowe (może bym ustawił w innym trybie ale nie wiem za bardzo jak to zrobić)

PROGRAM SELECT --> Settings --> Li Balance ON: always

 

-napięcia są identyczne na dwóch pakietach

- i to jest najbardziej niepokojące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
-napięcia mierzone są po ładowaniu

Zmierz napięcia na celach pod koniec ładowania (w trakcie pracy, bez rozłączania) i porównaj ze wskazaniami balansera. Na wszelki wypadek: przełączenie widoku na wskazania balansera wykonuje się klawiszem Start/Enter w czasie ładowania.

Zmierz napięcia chwilę po zakończeniu ładowania oraz kilka lub kilkanaście minut później, również bez rozłączania i też porównaj ze wskazaniami balansera. Następnie odłącz pakiet i jeszcze raz sprawdź napięcia.

 

-balansowanie mam ustawione stałonapięciowe (może bym ustawił w innym trybie ale nie wiem za bardzo jak to zrobić)

PROGRAM SELECT --> Settings --> Li Balance ON: always

 

-napięcia są identyczne na dwóch pakietach

- i to jest najbardziej niepokojące...

 

Robiłem tak jak opisywałeś

Wskazanie miernika : 4,18-4,18-4,21-4,17-4,22-4,20

Wskazanie ładowarki: 4,19-4,20-4,20-4,20-4,20-4,20

Zebym wiedział , jak dokonuje sie kalibracji , ale nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.