Skocz do zawartości

Targi Modelarskie w Pradze


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Pare godzin na targach zaowocowało sporą ilością zdjęć. Generalnie targi OK, choć mało producentów - większość stoisk zajmowały sklepy i dystrybutorzy.

 

Ale i tak było warto. :)

 

http://picasaweb.google.pl/MarcinJendrosz/20081004TargiModelarskiePraga#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leda_g on ma chyba jedno śmigło ale napędzane z dwóch silników ... ale to niech się Leda_g wypowie :wink: Zapraszamy do tablicy :wink: Andych a co za problem ze śmigłami co w nich specyficznego? Mnie zastanawia czy jest jakaś synchronizacja silników takiego napędu... muszę się do książek uśmiechnąć. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, tez dzisiaj bylem na tych targach ( moze się minęliśmy, troche polakow było)

zaraz wstawie fotki

byly tam tanie li-polki 7,4v 750mah 20c pelikana te niebieskie po 199koron czyli idealnie do halówki i jednego takiego nabylem droga kupna tylko ze 11,1v

 

p.s. byl też twój , marcin, pilatus czy jakos tak ale chyba w wersji 4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leda_g on ma chyba jedno śmigło ale napędzane z dwóch silników ... ale to niech się Leda_g wypowie Zapraszamy do tablicy

 

Jak każą to jestem

A i owszem napęd mam

a1dad1598af61fdamed.jpg

tutaj link http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6631

 

Problem jest tylko do jakiego modelu taki zestaw silników wstawić?

Przy tym układzie nie ma żadnej synchronizacji pracy, po prostu dwa regulatory i każdy silnik żyje swoim życiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin-Baker MB-5, Spitfire XIX (sa filmy na youtube), mustang w wersji z wyścigów w Reno, Precious Metal, o taki : http://lh3.ggpht.com/_Y3W126vFGbw/R_P53ALLYbI/AAAAAAAABNk/FoNlSq-rGIM/4+-+Precious+Metal.jpg sporo jeszcze by się znalazło jeśli chodzi o zastosowania ;) Ja obstawiam Mustanga, choruje na maszyny z serii Reno Air Race ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem na targach w Pradze ze znajomymi modelarzami z mojej okolicy. Wrażenia na pewno opiszę na naszej stronie www.rcclub.pl i wrzucę fotki jakie my zrobiliśmy. Ogólnie jedno co można powiedzieć to to, że była tam maaaaaasa ludzi. Ciężko było przejść pomiędzy stoiskami, nie mówiąc już o wyjechaniu samochodem z terenów wystawy (zajęło nam to dobre 30 minut).

 

Z Czechami spokojnie da się porozumieć i to nie tylko w sprawach modelarskich. Ceny na balsę były dobre, tak samo jak na część rzeczy made in Czech Republic. Przykładowo "Click" za 1080koron, co daje około 140zł gdzie w Polsce jest po 209zł + przesyłka. Inne akcesoria podobnie jak u nas lub i kilka zł taniej np. na stoisku RCM Pelikan.

 

Szkoda, że na wielu stoiskach dystrybutorów część akcesoriów się powtarzało... pewien model ładowarki f-my Graupner widziałem chyba w 4 lub 5 miejscach.

 

Wracając z Pragi przejeżdżaliśmy koło 2 niewielkich lotnisk (+ to które jest przy samej hali wystawowej) i muszę przyznać, że nie ma tam takich obostrzeń jak w Polsce i łatwiej jest latać swoim własnym samolotem czy szkolić się na szybowcu. Później będąc już na autostradzie widzieliśmy duży model rc w powietrzu.. przypadek? Myślę, że Czesi jak na naród bodajże 10-cio milionowy są co najmniej epokę dalej niż my w propagowaniu sportów związanych z lataniem... i to zrobiło na mnie chyba największe wrażenie.

 

P.S. Marcin, świetne fotki porobiłeś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andych a co za problem ze śmigłami co w nich specyficznego?

W samych śmigłach nic nadzwyczajnego nie ma, ale znasz miejsce gdzie można dostać identyczne śmigła na prawe oraz lewe obroty i to w przystępnej cenie? Bo ja nie trafiłem na takie, a jeżeli już to na przykład trzyłopatowe GWSa i to bez wielkiego wyboru rozmiarów. Kilka razy coś mi się pojawiało jak przeglądałem różne strony, ale cena była raczej zaporowa i dlatego napisałem że na razie szkoda na to kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.