Skocz do zawartości

GRAUPNER MX-12 35MHZ


PrzemoM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja nie mam żadnych uwag do tego odbiornika. Wprawdzie nie latałem na odbiornikach z dual conv. ale ten naprawdę żadko łapie zakłócenia, nie jest duży i stosunkowo lekki, w solidnej obudowie. Nadajnik też fajny, ja podobnie jak Krzysiek kupilem używany w podobnej konfiguracji za 480 coś ponad rok temu i też mogę polecić ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale jak licytacja zaczęła się zbliżać do 400 zł to sobie przypomiałem o tej aparaturze i odpuściłem sobie. Od ostatniego piątku jestem posiadaczem Futaby 6EX 2,4GHz ale doszedłem do wniosku , że warto by było mieć także 35 MHz zwłaszcza , że w modelarstwo chcę wciągnąć syna a potem jeszcze drugiego syna i może córkę bo chyba na żonę to już za późno...

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - potrzebuje dwu niezależnych kompletów aby jak będziemy na lotnisku we dwu to każdy będzie mógł latać a nie czekać jak drugi się nalata. Tylko mam dylemat - jak kupię zupełnie inną aparaturę to nie będę mógł spiąć ich kablem trener-uczeń. Może kupię drugą Futabę z możliwością zmiany modułu 35Mhz/2,4GHz? Poza tym zerknąłem do cyber-fly i ta aparatura GRAUPNER MX-12 35MHZ kosztowała 539zł . Może promocja minęła a może źle szukałem a może to dlatego iż jest jeszcze pakiet i serwa.

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie ma wątku łączenia aparatur kablem uczeń-trener. Wiem , że niektórzy łączą moduł 2,4 GHz przez gniazdo trenera więc dodatkowo jest niemożliwe wyjście tym kablem. A ja kupując drugą aparaturę chciałbym przede wszystkim mieć możliwość podłączania kabla uczeń-trener. Łatwiej poprosić kogoś doświadczonego aby nas podszkolił mając komplet. Poza tym mam nadzieję zarazić tym bakcylem dzieciaki (jednego nie muszę zarażać).

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - potrzebuje dwu niezależnych kompletów aby jak będziemy na lotnisku we dwu to każdy będzie mógł latać a nie czekać jak drugi się nalata. Tylko mam dylemat - jak kupię zupełnie inną aparaturę to nie będę mógł spiąć ich kablem trener-uczeń. Może kupię drugą Futabę z możliwością zmiany modułu 35Mhz/2,4GHz? Poza tym zerknąłem do cyber-fly i ta aparatura GRAUPNER MX-12 35MHZ kosztowała 539zł . Może promocja minęła a może źle szukałem a może to dlatego iż jest jeszcze pakiet i serwa.

 

Pozdrawiam - Darek

już po promocji,nie zdążyłem;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX-12 nie posiada wymiennego modułu nadawczego. Rozebrałem wczoraj radio żeby zobaczyć, czy może posiada jakiś autonomiczny moduł nadawczy wewnątrz obudowy, jednak znalazłem tylko płytkę na której jest kilka cewek. W mx-12 nie ma dużych szans na założenie innego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, to wszedłem na stronę producenta i nic takiego nie piszą, żeby z tą aparaturą działało.

Na stronach polskich sklepów piszą, że moduł do montażu wewnątrz nadajnika został przetestowany m.in. z MX-12:

http://nastik.pl/modul-nadawczy-jeti-duplex-24ghz-p-2213.html

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1593

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.