Skocz do zawartości

Andromeda 1,9m z stajni ah


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno stałem się posiadaczem andromedy z ah. Model kupiłem jako używany jednak w super stanie. Miał jednak ogon V który czym prędzej zmieniłem na klasyczny. Model ma lotki i sw.

 

Wyszedł mi do lotu 770g co daje 24g/dm2. Dziś maszynę oblatałem na łące.

 

Wrażenia z lotu są mocno pozytywne :jupi: Model lata poprawnie i nawet już na oblotach łapał kominy bo pogoda dziś dopisała na maxa.

Pierw bezchmurne niebo i koło 11 zaczęła się tworzyć terma z pięknymi chmurkami.Trzeba brać tylko poprawkę na lądowanie bo model leci i leci...

 

Na pokładzie jest 3xhs81 , regiel dynam 30a, rex7mpd, aku-zippy 1300mah 3s, silnik - nie wiem (bo już był)

 

Oto trochę fot i filmy z lotu bo model spokojnie śmiga z medionem na płacie ;-)

 

1dvx8.jpg

1dvx8.63fcb4272f.jpg

 

1amn4.jpg

w640.png

 

1bse1.jpg

w640.png

 

1cmz7.jpg

w640.png

 

1ebc3.jpg

w640.png

 

 

filmy z pokładu maszyny:

 

http://tinypic.com/player.php?v=28vrevl&s=4

 

http://tinypic.com/player.php?v=11hx8xh&s=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V ka była oryginalna, nie uszkodzona, tylko stery nie chodziły precyzyjnie. Nie przepadam za tym ogonem więc zrobiłem klasyczny jak zawsze - pancerny , który wyszedł 8g cięższy niż ta Vka.

 

Ołowiu nie mam więc te 8g przeżyje i troszkę oporów w locie. Steru kierunku nie mam bo już nie było , a zbyt nie chciało mi się tego robić. Bez sk model kręci płaskie kółka średnicy 10m choć niby lepiej mieć sk na termikę.

 

Ustawiłem tylko różnicowość lotek na 40% ale jeszcze trza będzie poustawiać co nie co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model spędził już kilka godzin w powietrzu, lata mi się nim coraz lepiej.

 

Odważyłem się wsadzić na model aparat cyfrowy- 240g z kartą 2mb i nagrałem pierwszy porządny film w roz.640x480. Jakość obrazu rewelacyjna w porównaniu z medionem.

Film 7min zajmuje 400mb.

 

1anx3.jpg

w640.png

 

Zmniejszony film do 8mb wygląda tak:

 

http://tinypic.com/player.php?v=24ysju0&s=4

 

Zrobiłem wczoraj wyzwalacz do robienia fot - serwo 8g i trochę balsy,sklejki.Podstawa aparatu, sam aparat i serwo będzie zamocowane na gumy.

 

1bob9.jpg

w640.png

 

1cog6.jpg

w640.png

 

Podłączony jest on pod przełącznik w nadajniku i na ziemi działa. Teraz tylko trochę ładnej pogody potrzeba..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zostałem mile zaproszony na loty :-) Ja robiłem bardziej przyziemne zdjęcia :P

 

Pilot i aparacik :-)

zwala026qt3.jpg

w320.png

zwala038qz9.jpg

w320.png

 

Uwaga :!:

zwala039sv9.jpg

w320.png

 

START :wink:

zwala040he8.jpg

w320.png

 

Latanie :-)

zwala041vz6.jpg

w320.png

 

 

Było fajnie :-) mam nadzieję ,że nastepnym razem wezmę jakiś model i razem polatamy :-) jak dam rade to później zapodam filmik :-)

 

Ot i obiecany film :-)

 

th_Zwala044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Wrażenia z lotu są mocno pozytywne :jupi: Model lata poprawnie i nawet już na oblotach....

 

Na pokładzie jest 3xhs81 , regiel dynam 30a, rex7mpd, aku-zippy 1300mah 3s, silnik - nie wiem (bo już był)

 

ayer.php?v=11hx8xh&s=4

 

Ten model lata praktycznie sam i wszystko wybacza - bardzo udana konstrukcja. Szkoda ze nie pokazales na filmach wznoszenia. Ten model bardzo ladnie lata tez na zboczu , nie jest moze szybki ale radzi sobie - w sam raz na pierwsze loty na zboczu.

Gratulacje i pozdrawiam - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie włączasz hamulca w regulatorze.

 

 

Niekoniecznie . Niektóre starsze piasty do składanych robbe czy graupnera przy ostrym starcie silnika z łopatami złożonymi miały tendencję do klinowania łopat śmigła w pozycji otwartej jeśli te wychyliły się za mocno do przodu.

Pomagało wtedy dodanie niewielkiej spręzynki która odbijała łopatkę gdy silnik niepracował . Rozwiązanie stosowane powszechnie kiedyś w gumówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przy wyłączonym silniku jeśli śmigło się kręci - to nie włączony hamulec w regulatorze, jeśli śmigło stoi to za ciasno spasowana łopata w jarzmie - poluzować delikatnie śrubkę i zabezpieczyć nakrętkę przed stratą w powietrzu.....

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stałem się szczęśliwym :D posiadaczem płata tego modelu, który połączę z kadłubem szybowcowym.

Malin czy ty skracałeś płat bo moje skrzydło ma 2000 mm czy tylko drobny błąd w pisaniu?

Wyszedł Ci bardzo lekki model w wersji silnikowej, ja liczę na wagę w granicach 1000g.

I będzie nowy drewniak na zbocze :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.