Skocz do zawartości

Czy ktoś pomoże jak podłączyć odbiornik AR6200


lukasbe1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem dopiero początkującym modelarzem mam radio Dx6i. Nie wiem kompletnie jak podłączyć odbiornik ar6200 z wejściami: AUX1, GEAR, RUDD, ELEV, AILE, THRO, BATT gdzie zasilanie, serwa, regulator. Też nie wiem jak go zbindować bo jak pisze w instrukcji (przełącznik odbiornika nie zawarty w zestawie).

Czy można gdzieś taki przełącznik kupić bo jak widać na fotkach wychodzą z niego kable do odbiornika do baterii i zworki bindowania. Może jakiś schemat jak to wszystko podłączyć żeby nic nie spalić. Pomocy !!!

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei

THRO - serwo gazu

AILE- prawa lotka (lub obie na Y kablu)

ELEV- serwo wysokości

RUDD- serwo kierunku

GEAR- nie podłączasz ( chyba że masz chowane podwozie ;) ), tu możesz wpiąć zasilanie

AUX1- lewa lotka (o ile nie są obie na Y kablu), ale wtedy musisz w nadajniku uaktywnić funckję FLAPERON (klapolotki).

 

przełacznik kupujesz zwykły , jak do JR lub FUTABY (dla futaby trzeba poobcinać dzyndzle i zwrócić uwagę na kolory - czarny = brązowy).

Zasilanie wpinasz w dowolny wolny slot (np. GEAR lub AUX1 czy BATT, ale z BATT to się nie spiesz)

BATT- tam i tylko tam wpinasz kabel do bindowania - możesz go sam zrobić, łącząc zewnętrzne styki w jakimś kabelku uciętym od zepsutego serwa.

Nic nie spalisz, bo nawet jak odwrortnie przyłączysz to po prostu nie zadziała (zresztą trudno jest włożyć odwrotnie z uwagi na kształt wtyczek).

Bindujesz następująco :

- wkładasz kabel do bindowania (jak wspomniałem tylko w gniazdo BATT/ BIND)

- włączasz prąd - zaczną migać diody

- włączasz nadajnik cały czas 3mając wciśnięty guziczek z tyłu, trzymasz ten guzik wcisniety jakieś 10 sekund aż odbiornik zacznie swiecic ciagle i reagować na serwa

- b. wazne- WYJMUJESZ kabel do bindowania

- latasz

 

EDIT - teraz wyczytałem, że masz elektryka , to robisz inaczej. Wpinasz kabel od regulatora do gazu, i w ogóle nie podłaczasz zasilania jako takiego, bo regulator zasila ci odbiornik. Do THRO przypinasz kabelek do bindowania i postępujesz jak powyżej. Na wszelki wypadek zdejmij śmigiełko, bo u mnie był włączony rewers na gazie i podarła się instrukcja od 400 watowego warczącego śmigiełka ;)

chyba że masz jakiś regulator do szczotkowego silnika bez wyjścia na zasilanie odbiornika, no to normalnie podłączasz baterie jak dla spaliniaka

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje za pomoc Slawek_9000, !!! Jutro podpinam całą aparaturę :lol:

Przypuszczam , że na pewno jutro się jeszcze odezwie o wsparcie !!!

A czy zamiast tego kabelka do bindowania wraz z przełącznikiem mogę włożyć zworkę którą dostałem wraz z dx6i do wejścia bat w odbiorniku, bo gdzieś wyczytałem że się ją tam wkłada do bindowania.

Dzięki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście że zworka jest po bożemu

kabelek, to jakbyś zapomniał zworki a odbiornik by się rozbindował, albo byś zmieniał model, ostatnio na polu radziłem sobie kawałkiem kabla odciętego z ładowarki do podgrzewarki świecy żarowej.

Zresztą, to wszystko masz w instrukcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Wszystko podłączyłem jak w opisie po wyżej odbiornik zbindował się poprawnie.

Serwa reagują wszystkie oprócz silnika nie reaguje na drążek gazu tylko drga w lewo i prawo i piszczy silnik sygnałem przerywanym dlaczego? Regulator wpięty do THRO mruga cały czas.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- czy AR 6200 można podłączyć poprzez ten regulator : http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4712 do pakietu 3cel Lipol ?Oraz czy odbiornik da odpowiednie napięcie na serwa tzn. 3-6 V (serwa:HXT500 5g / .8kg /)?

 

Tak i tak :) Regulator ma układ BEC więc daje napięcie na odbiornik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenie w jakiej kolejności podłączysz, ważne jest tylko żeby najpierw włączyć nadajnik, a w drugiej kolejności zasilanie modelu, co do wyłączania to postępujesz odwrotnie najpierw model, potem nadajnik.

Jeśli zrobił byś to w odwrotnej kolejności to samoczynnie mógł by się załączyć silnik i zrobić kuku, np w palucha :cry: , chociaż wydaje mi się że w 2.4 GHz to zjawisko nie powinno wystąpić ale ostrożności nigdy nie za wiele. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie!jak myślicie?

wyczytałem ze odbiornik AR6200 pracuje miedzy 3,5V - 9,6V. Czy podłączenie zasilania 9,6V nie będzie ryzykowne?nie spali się?

 

Odbiornik skoro tak napisali to pewnie wytrzyma ale serwa do niego podłączone nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zbindowaniu (stery zawsze trzeba ustawić w pozycji fail safe w trakcie bindowania) silnik będzie wydawał sygnał, a przepustnica nie będzie działać. Należy przepustnicę dać do oporu w górę i chwilę poczekać. Silnik zasygnalizuje górne położenie. Przepustnicę następnie cofamy, czekamy około 2 sekund pojawi się znowu sygnał i od tego momentu przepustnica zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.