Skocz do zawartości

RMS Vento - kilka pytań technicznych


LITE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Stałem się posiadaczem w/w modelu w wersji KIT. Mam już niemal wszystkie elementy za wyjątkiem piasty i śmigła. A oto pytania:

 

1. Jaki kołpak z piastą i łopatkami polecicie do tego modelu? Oryginalny ma średnicę 47 mm, nie znalazłem takich w sklepach. Śmigła zalecane do mojego silnika (średnica wału 3 mm) to 8x6, 8x4.

2. Czy warto zastąpić "zawiasy" styropianowe zawiasami walcowymi ze sztyftem? Zostało mi trochę w rozmiarze 2,5/43 mm.

3. Czy do klap zastosować zawiasy ze sztyftem czy tzw. klapowe?

 

Pozdrawiam

 

LITE

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1. Kołpak może być "oczko niżej" czyli 45 mm. Dobry byłby Turbo, ale jest krucho. Tu; http://www.nastik.pl/kolpak-alu-453-p-6968.html jest "normalny"

2. Jak się zaczną sypać styropianowe wtedy można pomyśleć o wymianie. Przez prawie 2 lata użytkowania tego modelu nic się z nimi nie działo.

3. Jak dla mnie starczą ze sztyftem.

 

ORYGINAŁ   na 3 mm. Przy wymianie łopatek - ich mocowanie to 6mm i śruba 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam zamontowany silnik na podkladce 10st w dół i powiem że to i tak trochę mało. Przy dodaniu gazu wyciąga nos do góry, dlatego domiksowałem SW. Przy silniku ustawionym w osi modelu przy starcie koledze model zrobi świecę i oby ciągu starczyło żeby model nie przepadł, albo refleksu żeby oddać wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w swoim mam zamontowany silnik na podkladce 10st w dół i powiem że to i tak trochę mało. Przy dodaniu gazu wyciąga nos do góry, dlatego domiksowałem SW. Przy silniku ustawionym w osi modelu przy starcie koledze model zrobi świecę i oby ciągu starczyło żeby model nie przepadł, albo refleksu żeby oddać wysokości.

 

A tak zapytam jeszcze - jaki dajecie pakiet? Ja mam Zippy 3S, 2200 mah, 25C, 158 g. Muszę dać go bardzo do tyłu, żeby szybowiec był poziomo przy domyślnym środku ciężkości. Na sąsiednim Forum widziałem, że ludzie pakują większe pakiety i nie mają problemu z wyważeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na redoxie 1800mah i równiez mam wszystko przesunięte maksymalnie w tyl i kilka gram na ogonie doklejone aby go wyważyć.

 

Może zrobię tak, jak jeden z Kolegów z sąsiedniego Forum - mianowicie wkleił serwa do steru kierunku i sterów wysokości w statecznik poziomy.

Zawsze to ileś gramów na tył zamiast typowego balastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Silnik 2215 albo większy plus dedykowane śmigło. Z hamulcem to też miałem problem, ale nauczyłem się wyłączać silnik w przeciągnięciu, gdzie prędkość modelu była prawie 0 i śmigło się składało, bo z pełnej prędkości to ciężko będzie śmigło złożyć, nieważne jaki osprzęt założysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik 2215 albo większy plus dedykowane śmigło. Z hamulcem to też miałem problem, ale nauczyłem się wyłączać silnik w przeciągnięciu, gdzie prędkość modelu była prawie 0 i śmigło się składało, bo z pełnej prędkości to ciężko będzie śmigło złożyć, nieważne jaki osprzęt założysz.

 

A czy możesz polecić jakiś konkretny silnik do śmigła 9x6 i regulatora 30A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.