Skocz do zawartości

FW 190 by GWS, prośba o radę nt napędu


jetfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich uzależnionych od RC,

 

Mam prośbę w sp. sugestii do napędu styropianowca FW190 GWS. To będzie mój pierwszy model z napędem elektrycznym więc brak mi doświadczenia. W instrukcji polecają motor: BL2212/13T lub BL2215/12T firmy GWS oczywiście. Ale z pewnością można dobrać coś lepszego tj motorek lżejszy i bardziej wydajny a może i tańszy. I właśnie o taką konkretną sugestię chciałbym prosić.

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dosyć wydajne i tanie motorki. Co im zarzucasz?

http://www.airhobby.pl/index.php?cPath=26_28_76

W tej klasie cenowej alternatywą są silniki "dzwonki" lub Turningy. Ale te GWSy są ok.

Chcesz odpocząć od Augusty?

 

Cześć Kojot :D

 

aleś mnie namierzył - masz rację, troszkę chcę odpocząć od Agusty bo ostatnie miesiące zajmowałem się tylko nią 8) a w tym sezonie już nie zdążę z jej wykończeniem. Dla nie wtajemniczonych słowo wyjaśnienia, od kilku miesięcy usiłuję zrobić model helika A109 w oparciu o mechanikę Raptora 30/50. Zmagania z tym projektem opisuję na innym forum dedykowanym helikopterom. Jesienią/zimą staram się unikać latania helikiem bo raczej mokro, zimno i łatwo o korozję. Jednocześnie nie chcę zostać na lodzie w zimie (bez modelu) - stąd pomysł pójścia na skróty czyli samolocik ARF. Pomysł jest rozwojowy, jak mi dobrze pójdzie w małej skali to, być może w następnym sezonie, wystartuję też z FW190 ale tak ze trzy razy większym :D

 

Dzięki za podpowiedź,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i jest gotowy do oblotu :D

 

Idą Święta więc prace w domu aż furczą ale udało mi się wyrwać troszkę czasu dla siebie i dokończyć mojego pierwszego elektryka. W sumie to nie ma o czym pisać, pewnie Wszyscy to znacie, GWS i tyle. Do oryginału mu bardzo daleko, ma zmienione wszystkie proporcje. Ale jak się dorobi chowane podwozie i klapy to z daleka wygląda dość fajnie. Mój "FW190" jest wzorowany na wersji A-4 (w sensie malowania), w tzw. tymczasowym, zimowym kamuflażu, pilota Waltera Nowotnego z zimy 1942, w okolicach miejscowości Gatshina w Rosji. Znalazłem gdzieś w sieci odpowiedni rysunek i dalej to już samo poszło :shock: Oczywiście swastykę pominąłem, w jej miejsce jest jakaś taka szarotka czy inny kwiatek.

 

Silnik to emax 2215/25 ze śmigłem APC 10x5, podwozie GreatPlanes, najmniejszy rozmiar. Akumulator 1500 mAh - malutki ale zależało mi na małej wadze bo dołożyłem troszkę masy przez to podwozie i klapy. Odbiornik też nie jest mini tylko normalna Sanwa 7 kanałowa.

 

A poniżej kilka fotek, poczekam na odpowiednią pogodę i być może jeszcze przed Nowym Rokiem będzie oblot:

 

zdjecia003_s.jpg

zdjecia004_s.jpg

zdjecia007_s.jpg

zdjecia009_s.jpg

zdjecia011_s.jpg

 

Pozdrawiam,

życzę Wesołych Świąt i

zasobnego Mikołaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.