Skocz do zawartości

Niezwykłe samoloty


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też szedłem pomiedzy tymi silnikami ze szczeną przy ziemi, ale zupełnie zostałem rozwalony przez silnik do Focke-Wulfa 190 o ile dobrze pamiętam - gwiazdy jedna za drugą, "dociśnięte", pomiedzy tym przewody zasilające, osprzęt - a wszystko tak idealnie wpisane w walec pod montaż w morde FW... - ci inżynierowie, którzy potrafili to sobie wyobrazic, nie mówiąc już o przeniesieniu tego na rysunki, a w końcu w metal... Dzisiaj mamy całą technikę CAD 3D, a wtedy tego nie mieli... Była wojna, brakowało wszystkiego, a oni takie cuda wymyślali... To niesamowite !!!

 

P.S dopiero teraz przeglądnąłem cały ten wątek i natknąłem się na fotki Spitfire... Nie wiem jak Wy, ale ja ze wszystkiego co lata, najbardziej podziwiam Spitfire'a za to coś, czego innym brak... W locie ta maszyna prezentuje sie niesamowicie. Moje marzenie życia jako modelarza to zbudowanie makiety o rozpietości 3 - 4 metry, która odda realistyke lotu prawdziwego samolotu. Na razie nie potrafiłbym tym sterować, ale taka budowa chodzi za mną przynajmniej od 10 lat... Jedno na co czekam, to silnik, który zamiast modelarskiego bzyko-warczenia, oddawałby odgłosy zbliżone do oryginalnego Spita. W przelocie tego samolotu najpiękniejszy jest chyba ryk silnika.

 

P.S.2 Co do najpiękniejszych maszyn jakie widziałem w locie - oprócz Spitfire, to był pokaz pary Mustangów P-51 D (pokaz odbywał się na ekstremalnie małej wysokości, ponieważ nad lotniskiem był niski pułap chmur), lądowanie Harriera na pasie startowym pokrytym wodą (niesamowite kłęby pary i wody wkoło), pokaz F-16 również na ekstremalnie niskim pułapie (te same chmury) oraz start Tornada na dopalaczach (ryk że aż kłuło w uszach do bólu) i tankowanie w locie jednego Tornada z drugiego, podczas przelotu na małej wysokosci. A wszystko to na pokazach w Berlinie.

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.