Skocz do zawartości

SU-26 MX - budowa z planów ze strony www.modelarz.com


KRUUP

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm skoro mowa o silniku to najlepszy by był chyba os max ax 120 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

To jest 2-takt. Będzie za mocny do tego modelu (20cm3 2-takt a 20cm3 4-takt to nie to samo).

Jeśli 2-takt to 15cm, jeśli 4-takt to 20cm.

Nie ma co przesadzać. Powyższe i tak są wystarczająco mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jakto zamocny xD w akrobacji pojęcie zamocny silnik niefunkcjonuje... moze byc ewentualnie zaciężki moim zdaniem pozatym przecietny 2t 15cccm wazy tosamo co ax 120 a przecietny 4t 20cccm jest znacznie cieższy no hcyba ze model mógłby niewytrzymać jednak moim zdaniem su 26 jest dosc pancerny;p;) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho165, jeżeli masz coś do powiedzenia poparte faktami to napisz, jeżeli nie to odpuść sobie.Narazie to mącisz koledze w temacie.Ładziak ostrzegł Cię, a Ty dalej piszesz nie zachowując przy tym podstawowych zasad pisowni.Nie mam zamiaru przyglądać sie temu bezczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność: 1.20 (20 cm3)

Zakres obr./min.: 1,800 - 9,500

Moc: 3,1 KM przy 9000 obr/min.

Waga silnika : 760 g

to są dane AX 120 ze strony Modelesklep

 

pojemność 20,52 ccm waga 620 G

a to dane Saito 125

 

Masa Saito 125 to 700 gram, Twoja jest bez wydechu :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa :oops:

podałem za Łódzkim sklepem a tam rzeczywiscie jest podana masa bez wydechu

W" Scorpionie" podają już masę z wydechem "Waga silnika z tłumikiem: 700g"

Jeżeli "prawie " to 80 g to może jakość zmieściłem się w granicach błędu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Wolałbym miec w modelu nadmiar mocy niz jej niedobór. Mam nadzieje ze bedzie można nim krecic akrobacje 3d (Jeśli umiejetnośći pozwola :ble: ) Mysle ze zdecyduje sie na

Super tiger 90 ring .Pojemność 90 / 14,73 cmm 3/
bądz na ASP S91ARII waga z tłumikiem 720 g.

 

Co do maski to coraz berdziej podoba mi sie pomysł zeby zrobic ja z balsy jak proponował kolega KRZYSIEK.RIESE.

 

Oczywiście bede zamieszczał nowe zdjecia z budowy jak tylko ja w znowie, bo chwilowo brakuje mi na to czasu. Dzekuje wszystkim za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć, jestem z Pruszkowa i chętnie bym obejrzał twój model, sklejam swój model z tych samych planów. na mojej starej stronce /nieaktualizuję już jej/ fotki z budowy. http://www.towitowi.republika.pl/index_pliki/page0007.html . Co do silnika to os 91 czterotakt to przy ok 3-3,5 kg poradzi sobie i masz pewność bardzo dobrego wchodzenia na obroty. Mam ten sam problem co ty z maską. /jest do kupienia w stanch/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.