kapi Posted October 14, 2008 Posted October 14, 2008 Witajcie, w moim pytaniu chciał by uwzględnić w jakiej pozycji ma się znajdować kadłub(tzn. kiedy moge stwierdzić że model jest wyważony kiedy jego dziób jest opuszczony?)?
Irek M Posted October 14, 2008 Posted October 14, 2008 Co to znaczy kiedy dziób jest opuszczony? Opuszczony(lekko) może być po prawidłowym jak i nie prawidłowym wyważeniu. Generalnie przyjmujemy, iż SC znajduje się między 1/3 a 1/4 cięciwy płata. Podaj więcej danych - typ modelu itp.
kapi Posted October 14, 2008 Author Posted October 14, 2008 Jest to rwd 5.Środek ciężkości modelu powinien się znajdować od 41 do 55mm od krawędzi natarcia przy kadłubie. A chodzi mi o to, że jak wyważam model to skąd wiem kiedy jest on wyważony?
Patryykk Posted October 14, 2008 Posted October 14, 2008 A chodzi mi o to, że jak wyważam model to skąd wiem kiedy jest on wyważony? Musisz umieścić "wnętrzności" tak żeby model był poziomo, jeżeli "przytkniesz" i "Zawiesisz" po 1 palcu na 1 płat skrzydła, tam gdzie masz ustalone czyli od 41 do 55mm... Uff... ;p Ehhh, pisaliśmy razem ;p
Patryykk Posted October 17, 2008 Posted October 17, 2008 Nie zapomnij pomógł ;p oczywiście dla adi-000,
-==PEGAZ==- Posted October 17, 2008 Posted October 17, 2008 Nie zapomnij pomugł ;p oczywiście dla adi-000, A ja Tobie radzę jeszcze raz przeczytać, jak ten klawisz się nazywa ...
adi-000 Posted October 17, 2008 Posted October 17, 2008 Nie pomagałem dla samego punktu "pomógł". Każdy z nas kiedyś zaczynał i też miał takie pytania. Pozdrawiam
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.