Jump to content

Jak wyważyć model?


kapi

Recommended Posts

Posted

Witajcie, w moim pytaniu chciał by uwzględnić w jakiej pozycji ma się znajdować kadłub(tzn. kiedy moge stwierdzić że model jest wyważony kiedy jego dziób jest opuszczony?)?

Posted

Co to znaczy kiedy dziób jest opuszczony? Opuszczony(lekko) może być po prawidłowym jak i nie prawidłowym wyważeniu. Generalnie przyjmujemy, iż SC znajduje się między 1/3 a 1/4 cięciwy płata. Podaj więcej danych - typ modelu itp.

Posted

Jest to rwd 5.Środek ciężkości modelu powinien się znajdować od 41 do 55mm od krawędzi natarcia przy kadłubie.

 

A chodzi mi o to, że jak wyważam model to skąd wiem kiedy jest on wyważony?

Posted
A chodzi mi o to, że jak wyważam model to skąd wiem kiedy jest on wyważony?

 

Musisz umieścić "wnętrzności" tak żeby model był poziomo, jeżeli "przytkniesz" i "Zawiesisz" po 1 palcu na 1 płat skrzydła, tam gdzie masz ustalone czyli od 41 do 55mm... Uff... ;p

 

 

Ehhh, pisaliśmy razem ;p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.