Skocz do zawartości

YAK 54 EPP od Cyber Fly


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale bez przesady, to chyba nie jest aż takie trudne. Po prostu nie spodobało mi się jak koledzy zadrwili z Twojego "korka pod górę". Jak są tacy do przodu to niech lepiej powiedzą jak się ta figura nazywa.

 

Może być jeszcze co innego. To co Ty pokazałeś jest z użyciem steru kierunku (lotek i sw) a może być tylko wznoszenie z użyciem lotek. Śruba? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To raczej inny typ modelu, ten jest bardziej jak ESA, nie do 3D. Trzebaby zmienic stateczniki :)

 

O widze dopisales. Wojtass ma w nim 2408-21, tak jak ja w SU. Szybkie podstawowe akrobacje.

 

Własnie dlatego zapytałem bo Yaki 54 zazwyczaj robione sa pod 3D a ten ma jakos dziwnie mały ster wysokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej inny typ modelu, ten jest bardziej jak ESA, nie do 3D. Trzebaby zmienic stateczniki :)

 

O widze dopisales. Wojtass ma w nim 2408-21, tak jak ja w SU. Szybkie podstawowe akrobacje.

 

Własnie dlatego zapytałem bo Yaki 54 zazwyczaj robione sa pod 3D a ten ma jakos dziwnie mały ster wysoosci

 

Nie ważne jaki ma :) Lata jak bomba i jest mega czuły i zwrotny.

 

Zrobiłem mu podwozie.

 

picture14hn4.th.jpgthpix.gif

 

Na zasypanej dosyć konkretnie kamieniami drodze (fragmencie drogi) wystartowałem za pierwszym razem :D Lądowania też były tak fajne, że aż mi się humor poprawił hehe.

 

Wkrótce może dam filmik z lądowania i startu na zrobionym podwoziu :)

 

EDIT: Krótki filmik. Nie widać za wiele- wina pogody i aparatu :(FILM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to niestety Ci nie pomogę- bo się za bardzo nie znam.

 

Mój modelik z podwoziem waży 380g (gotowy do lotu) i ten dzwoneczek do którego link podałem na poprzedniej stronie ciągnie go pionowo w górę. A czas lotu na pakiecie 1000mAh 20C przy temp. 8-10C to około 5-6min (pakiet trochę zużyty i pewnie będzie jakieś 700mAh pojemności).

 

Tutaj jeszcze jeden filmik ze startem i lądowaniem. Jak widać- bestia szybka do lądowania :D

FILM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak widać- bestia szybka do lądowania :D

A można zapytać czemu tak go gonisz do lądowania :shock: Tego typu modele, w dodatku przy wadze jaką osiągnąłeś lądują "do ręki" :) Spróbuj mały gaz, na lekkim zaciągnięciu.

 

Ląduję na bardzo niskich obrotach a pod koniec wyłączam silnik. Tak mi się podoba :]

Jak widać również po starcie nie pruję pionowo w górę. Nie lubię tego sposobu latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moimi szokami to ląduję duuuuuuuuuuuuuuuużo duuuuuuuuuużo wolniej. Mianowicie robię "windę" i jakieś 1.5 m nad ziemia dodaje gazu i bardzo gładko siadam :P:P w przyszłości może filmik nakręcę jak to wygląda pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dziękuję.

Na cyber fly jest napisane, że ESC max 18A? I jeszcze druga sprawa, to pierwszy model, który sam będę budował i nie wiem za bardzo co z drobnicy mi się przyda?

Na razie wiem, że potrzebuje kołpala i kleju CA. Coś jeszcze typu jakieś cięgna, orczyki, mocowania serw itd? Będę niezmiernie wdzięczny jak ktoś mi to wymieni, ponieważ wolałbym uniknąć płacenia za kilka/kilkanaście wysyłek :D

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpala? Chodzi o kołpak? Kołpak jest zbędny w takim modelu. Orczyki (dźwignie) są w zestawie, drut na popychacze też. Wg mnie nie ma sensu robić żadnych mocowań serw z modelu z EPP. Po prostu wytnij w modelu trochę mniejszy prostopadłościan niż serwo to wysokości tych bocznych wypustek i włóż je "na wcisk" na cyjanie. Serwa od SW i SK zamocuj z tyłu modelu, dość blisko sterów. Możliwe, że będziesz musiał trochę wydłużyć orczyki od serw, ale do tego celu wystarczy trochę plastiku, np. takiego z płyt CD, cyjan, nić i rozgrzany drut ;).

Podsumowując w zamówieniu powinny się znaleźć:

-model,

-silnik,

-piasta ze śmigłem,

-regulator,

-pakiet (no chyba, że masz),

-4 serwa 9g (wg mnie w takim modelu nie warto bawić się w jedno serwo na dwie lotki),

-CA,

-ew. odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.