Skocz do zawartości

Cyfrówka na pokładzie Andromedy 1,9m


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako , że udało mi się pomyślnie zapakować aparat na model , postanowiłem udzielić się i w tym dziale.

 

Odważyłem się wsadzić na model aparat cyfrowy- 240g z kartą 2Gb ;-)

 

1anx3.jpg

w640.png

 

Wyzwalacz do robienia fot - serwo 8g i trochę balsy,sklejki.Podstawa aparatu, sam aparat i serwo będzie zamocowane na gumy.

 

1bob9.jpg

w640.png

 

1cog6.jpg

w640.png

 

Na razie pierwsze loty z aparatem na pokładzie i pierwsze foty. W miarę możliwości będę starał się umieszczać kolejne foty z lotu ptaka. Na razie to co mam dotąd.

 

Próba na ziemi (pilot i kolega z Forum Piotrek)

1abv0.jpg

w640.png

 

i już loty

 

1bif0.jpg

w640.png

 

1cdu4.jpg

w640.png

 

1dxz6.jpg

w640.png

 

1eoq2.jpg

w640.png

 

1fhy8.jpg

w640.png

 

1gcn2.jpg

w640.png

 

2bpz2.jpg

w640.png

 

2cii6.jpg

w640.png

 

2dft6.jpg

w640.png

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie rc-cam odpuszczam - kasa. Jednak z fot nie zamierzam rezygnować. Jak pogoda dopisze i loty się udadzą, dziś będą kolejne foty z lotu ptaka...

oto one:

 

Chełmno - działki

1avi5.jpg

w800.png

 

1fcc1.jpg

w800.png

 

Chełmno- zamek, kościół

1bvo0.jpg

w800.png

 

Widok na Świecie(w oddali)

1cnm2.jpg

w800.png

 

Chełmno

1dpb0.jpg

w800.png

 

Most - Świecie - Chełmno

1efu3.jpg

w800.png

 

1grt5.jpg

w800.png

 

Topolno - Wisła

2arf2.jpg

w800.png

 

2bik8.jpg

w800.png

 

2cop9.jpg

w800.png

 

Kolejne foty z góry - tym razem lataliśmy na zboczu w Starogrodzie. Zszedłem z górki na łąkę i wypuściłem swoją szpiegowską maszynę. Oto efekty:

 

a2vh8.jpg

w800.png

 

a3of4.jpg

w800.png

 

a4uz2.jpg

w800.png

 

a5na7.jpg

w800.png

 

a6lh6.jpg

w800.png

 

a7ur1.jpg

w800.png

 

b3qt9.jpg

w800.png

 

b4at1.jpg

w800.png

 

b6vs6.jpg

w800.png

 

b7gu5.jpg

w800.png

 

c6bk6.jpg

w800.png

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem fotografowałem moją ulubioną łąkę do latania i okolicę. Miejscowość Prądki jakieś 12km od Bydgoszczy. Brakowało tym razem przejrzystości powietrza....

 

a1oy5.jpg

w800.png

 

a2zo5.jpg

w800.png

 

a3hd6.jpg

w800.png

 

a4ww9.jpg

w800.png

 

a6ix1.jpg

w800.png

 

a7zq8.jpg

w800.png

 

Tym razem loty nieopodal Wisły w Strzelcach Dolnych jakieś 35km od Bydgoszczy kierując sie na Świecie. Jak wieje koło 5m/s - południowy wschód można polatać i poszaleć na zboczu które widać na wprost (na pierwszej focie). Pogoda była lipnawa widoczność znacznie skróciła mgła. Szara mokra jesień :(

 

a1hg4.jpg

w800.png

 

a2qo8.jpg

w800.png

 

a3sd6.jpg

w800.png

 

a4ho2.jpg

w800.png

 

a5vx1.jpg

w800.png

 

a6mz1.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Alez fotek na tej stronie, laduje sie dosc dlugo :D

 

Proponuje zmniejszyc exposure w aparacie na snieg -0.3 -0.7 powinno pomoc.

Fotki wyjda duzo lepiej. Poniewaz ostatnio lubie sie bawic fotkami tutaj ta ostatnia troche poprawiona:

 

malinn-temp.jpg

 

edit: moze zalozysz nowy temat z tymi zimowymi fotkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest białe tło (np. śnieg) to ekspozycję trzeba zwiększyć a nie zmniejszyć. Inna sprawa, że kompaktowe cyfrówki na ogół zupełnie głupieją, jak się wprowadzi korekcję ekspozycji i lepiej zostawić jak jest i potem korygować w photoshopie.

 

A tak z innej beczki, to może wpadniecie chłopaki na konkurs na rc-cam.info?

 

http://rc-cam.info/viewtopic.php?p=2508#2508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie latam przy takiej temperaturze, stwierdzilem ze to bardziej męka niz przyjemnosc wiec fotek i tak nie mam na konkurs ;)

 

Maly OT

Co do expo - to minus przyciemnia z tego co zauwazylem wiec w dni sloneczne i snieg sie zmniejsza expo. W photoshopie pozniej juz sa problemy gdy zbyt swieci w kilku miejscach i duzo zabawy zeby skorygowac. Nie zauwazylem by aparat glupial przy tym.

 

edit: tak na szybko -

 

expo -2 (max) z lampą

 

expominus.jpg

 

expo +2 (max) z lampą

expoplus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, że expo dodatnie rozjaśnia zdjęcie a ujemne przyciemnia. Ale nie w tym rzecz. Gdy fotografujemy bardzo jasny obiekt, który wypełnia cały kadr, jak na przykład zaśnieżone pola widziane z góry, to wtedy na "światłomierz (już się ich nie stosuje, ale roboczo przyjmijmy ten termin) pada dużo światła, więc aparat automatycznie ogranicza ekspozycję. I wtedy zdjęcie takie jest niedoświetlone, co można skorygować właśnie zwiększaniem korekcji expo. Na pierwszy rzut oka może się to wydać nielogiczne, ale po przemyśleniu okaże się, że wcale nie :)

Analogicznie postępujemy w przypadku fotografowania ciemnych obiektów, czyli zmniejszamy ekspozycję. Prosty przykład: człowiek ubrany na czarno w kopalnie węgla. Jeśli nie zmniejszymy ekspozycji, jego biała twarz będzie zupełnie wypalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że musisz popróbować i protestować, bo wiele aparatów zachowuje się inaczej (maja na przykład inny algorytm matrycowego pomiaru światła).

 

Inna zasada jest taka, że niedoświetlone zdjęcie znacznie łatwiej rozjaśnić w photoshopie niż przyciemnić zdjęcie wypalone. Ja osobiście w zdjęciach lotniczych nie kombinuję z korekcjami tylko ufam aparacikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.