Skocz do zawartości

Cyfrówka na pokładzie Andromedy 1,9m


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Polatałem w urlopie i aparacik zrobił swoje ostatnie fotki - Góry Sowie.

 

Następnie aparacik z modelem wodował w Bałtyku i niestety spoczywa w głębinach pewnie do dziś :lol:

 

Model przydzwonił w wodę z wysokości około 150m spiralą w dół (przyczyna- zakłócenie lub coś padło w locie, przed lotem sprawdzałem zasięg i latałem z 5min)

 

Złamała się belka ogonowa na 2 części, wyrwała się lotka prawa z zawiasów i pękł kadłub pod płatem. Model trza będzie naprawić ale jeszcze polata :faja:

 

Pakiet i regiel usmażony, silnik, serwa jeszcze nie sprawdzone i odbiornik. Model pływał z 15min więc elektronika cała może być załatwiona ;D

 

Mam nadzieję, że limit kretów na ten rok wyczerpany na maxa.

 

 

22574651.jpg

 

32762502.jpg

 

48300773.jpg

 

31042460.jpg

 

74688368.jpg

 

50968269.jpg

 

28108837.jpg

 

74090346.jpg

 

46131665.jpg

 

12283474.jpg

 

82695033.jpg

 

 

Mam nadzieję, że limit kretów na ten rok wyczerpany na maxa.

 

Trwa odbudowa maszyny...

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niewiele już zostało mi, by andromeda znów poleciała.

 

Oszacowałem straty po wodowaniu w morzu:

 

regiel i pakiet spalone,

 

odbiornik i kwarc działa - wypłukany w spirytusie,

 

serwa działają - tylko jedno cykało i nie trzymało neutrum - rozkręciłem i wypłukałem spirytusem potem wd40 i działa jak nowe.

 

silnik - działa ale łożyska dostały słonej wody i hałasowały - ale wd40 zrobiło swoje i jest coraz ciszej ;-)

 

Każde złączki wypłukałem w spirycie i potem wd40 zakonserwowałem.

 

 

Zostaje zrobić napęd sw bo belka ogona była w 2 częściach (ale już nie jest).Lotka już wklejona i rysy na kadłubie za laminowane.

 

Polatam pierw trochę w termice by się nacieszyć znów modelem i potem może założę aparat.

 

Tym razem będzie to canon A480 - lżejszy i trochę mniejszy od poprzednika.

 

edit:

 

Andromeda naprawiona, ma do lotu 800g ;-), kilka razy już nią latałem.

 

Dziś zabrałem ją na łąkę bo była prze okrutna termika. Po wyjęciu z auta okazało się , że serwo na jednej lotce drga i to ostro. Gul mi skoczył na maxa bo nie zlatałem, a tak nosiło.

Po rozkręceniu w serwie pełno rdzy - znów woda morska dała o sobie znać. Jutro reanimacja serwa w spirycie i wd-40 , a jak nie pomoże to wymiana na nowe. Potem trza znów podstawkę pod aparat zmajstrować bo korci i brakuje psychicznie tych pięknych widoków z góry.

 

edit 2:

 

serwa nie udało się uratować , trza było wymienić bo rdzy było od groma w nim i reanimacja nie pomogła.

 

Wniosek:

 

Gdy wpadnie wam model do słonej wody czym prędzej po wyłowieniu rozkręcajcie co się da i płuczcie to w spirytusie potem wd-40. Mi serwo padło ponad 1mc od wodowania. Mimo iż po wodowaniu działało bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Andromeda po wodowaniu już dawno naprawiona i znów lata i cieszy....

 

Tym razem nie odważyłem się założyć aparatu na górę płata ( daje to straszne opory i bardzo ciężko się lata).

 

Do aparatu buduję właśnie specjalny kadłub z balsy i rurki z wędki. Aparat będzie wkładany w kadłub by zmniejszyć opory. Sterowanie będzie z serwa...

 

Zanim jednak zbuduję ten kadłub postanowiłem od spodniej strony płata na płasko przykleić taśmą komórkę. Po chwili model wystartował i niemal nie poczuł komórki na płacie.

W komórce ustawiony wyzwalacz, że robi fotki automatycznie co 10 sekund.

Oto efekty....

 

miejscowość - Minikowo k.Bydgoszczy

 

89349231.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

30495430.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

34118206.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

70431655.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

49169811.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kolejne loty 17.06.2010 - Łąka Pradki. W pewnym momencie wessało mi model na 600m i musiałem uciekać z komina...

 

22161744.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

75852055.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

45598039.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.