Skocz do zawartości

Extra 3x0


Lord Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

W poniedziałek zacząłem budowę tego ,mam nadzieję pięknego, modelu.Miał być 70*70 cm, ale dzięki szczodrości (błędowi) kolesia, który drukował mi plany będzie to modelik 1*1m.Teraz o samej konstrukcji.Wycinana z pełnego styropianu ("pożyczonego" ze śmieci od ocieplania budynku) SAMODZIELNIE W 100% przeze mnie za pomocą drutu oporowego, drewnianej ramy i transformatora (starszych ode mię o kilka lat).To taki rodzaj buntu przeciwko zamawianiu części wyciętych na plotku komputerowym za 200 zł.Po co? Mój model kosztuje mnie 0 zł + 12 na składkę do modelarni! Nie wiem jeszcze, jak go wykończę: czy zalaminuje i wytopię styropian ,czy okleję paskami rowingu i wytopię styropian lutownicą, robiąc miejsce na wyposażenie...Wszystko wyjdzie "w praniu".Oto, co zrobiłem przez 2 zajęcia:

 

dsc00723rm2.th.jpg

 

http://img413.imageshack.us/my.php?image=dsc00724wh1.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/3017/dsc00725tj5.jpg

 

Samego wycinania zostało mi: płaty skrzydła, 10 cm kadłuba na ogonie(ze względu na dużą liczbę załamań składa się on z 5 części) i stateczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła styro z węglowym dźwigarem i paskami rowingu.Wyposarzenie:

-odbiornik Rex7

-serwa sk i sw Tower Pro sg90, lotki jedno Tower Pro standard (32g)

-zasilanie li-polymer 2000-3000 mAh

-silnik i regulator:mam jakąś Kede o rzekomym uciągu 1,2 kg (totalna bezedura: max 800g) i regla 30A.

Jako że ma to być acro, myślę nad zmianą profilu skrzydła na symetryczny, na 90% silnik i regulator będą za słabe więc zmienią właściciela, umożliwiając mi zakup baterii :roll: .A nowy silnik i regulator kupię na wiosnę.Jeszcze jedną modyfikacje skrzydeł wprowadzę ,a mianowicie przesunę je tak, żeby były w jednej osi ze statecznikiem poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolejny piątek- kolejny update.Dzisiaj walczyłem ze skrzydłami...Końcówka jest 3 razy cieńsza od środka:

94130172ab3.gif

w648.pngwięc koniec drutu przy grubszej części musiałem prowadzić szybko, a przy węższej końcówce- wolno.I tutaj zaczynają się schody, bo zbyt wolne prowadzenie drutu powoduje wgłębienia, które trzeba później wyciąć z negatywu, wkleić i zeszlifować...Roboty jest naprawdę sporo i nie jest ona łatwa, ale cóż....Przede mną jeszcze cała zima :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Żeby ładnie wyciąć skrzydła zbieżne trzeba użyć zimniejszego drutu ( mniejszy prąd) ja tnę drutem na tyle zimnym ,że przetrzymanie 5 sek w jednym miejscu nie wytapia zauważalnej dziury. Wypełnianie tych rowków to chyba nie jest najlepszy pomysł, przynajmniej nigdy mi się nie udało tego zrobić tak abym był zadowolony.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam bardzo pomocne jest podzielenie wzorników na sekcje i ponumerowanie ich. Ja wycinałem z kolegą i głośno mówiliśmy do której sekcji się zbliżamy wtedy drut szedł prawie równo choć oczywiście rowki powstawały ale już bardzo minimalne. Potem szlif papierem ściernym i oklejanie balsą lub folią. Co do wycinania ploterem to też takie nierówności powstają mimo tego że głowice są prowadzone z równą prędkością ale winny jest materiał po prostu styropian ma różną strukturę szczególnie ten budowlany. Więc tak naprawdę wycięcie idealne profili (rdzeni) jest bardzo trudnym przedsięwzięciem. I tak pewnie będziesz czymś pokrywał skrzydło więc chyba nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.