Skocz do zawartości

belt cp


emiloski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek wypada się przywitać i ukłonić ludziom doświadczonym.

Przeczytałem chyba już wszystkie wypowiedzi na temat heli belta cp lecz nadal nie rozumiem bardzo dużo. Teoria <> praktyka. Od jakiegoś czasu zacząłem poważnie zastanawiać się nad zakupem tego właśnie modeli heli. W różnych postach napisane jest że gotowy zestaw z tego co ja zrozumiałem jest do kitu. Serwa, nadajnik itp itd. Czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy w wyborze i doborze odpowiedniej aparatury do belta? Naprawdę jestem nowy i całkowicie zielony. Wiem że steruje się go bardzo ciężko ale zaryzykuje. Początki na symulatorze i może jakoś to będzie. Dodam że kwota jaką chciałbym przeznaczyć na model to około 600 zł.

Z góry wielkie dziękuję osobom chcącym udzielić rad i podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na standardzie pewnie da się latać, choć nie będzie to łatwe. Aparatura Esky to naprawdę nie jest aparatura. Nie ustawisz krzywych, do tego jakość wykonania jest dramatyczna. Jeśli myślisz o lataniu poważniej, to jest absolutnym minimum:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_330_333&products_id=1880

lub

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_330_332&products_id=1883

choć ja bym polecał wejść od razu w 2.4

 

Druga sprawa to dobry żyroskop. Bez tego latanie może być dużo trudniejsze. Tutaj z kolei minimum to prosta Futaba:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_110&products_id=1007

 

Oczywiście nie mówię, że nie da się latać Beltem ze standardowym zestawem, choć na pewno będzie to spore wyzwanie.

Inna sprawa, to jeśli nie latałeś wcześniej żadnym heli, może na początek weź sobie Lamę. Do nauki podstaw ten helikopter jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tego typu odpowiedź chodziło. Jednak chciałbym zacząć przygodę z lataniem na jednośmigłowym modelu. Po dosyć długim poszukiwaniu doszedłem właśnie do wniosku że belt będzie najlepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę cene i jakość. Najgorsza jest właśnie t aaparatura i żyro. Spróbuje poszukać samego szkieletu, a aparaturę dokupię oddzielnie. Tylko zastanawiam się czy 600 PLN nie będzię w tym przypadku za mało. Może zna ktoś jakieś Polskie sklepiki internetowe bądź zwykłe w okolicach lubelszczyzny gdzie coś takiego można by było poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tego typu odpowiedź chodziło. Jednak chciałbym zacząć przygodę z lataniem na jednośmigłowym modelu. Po dosyć długim poszukiwaniu doszedłem właśnie do wniosku że belt będzie najlepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę cene i jakość. Najgorsza jest właśnie t aaparatura i żyro. Spróbuje poszukać samego szkieletu, a aparaturę dokupię oddzielnie. Tylko zastanawiam się czy 600 PLN nie będzię w tym przypadku za mało. Może zna ktoś jakieś Polskie sklepiki internetowe bądź zwykłe w okolicach lubelszczyzny gdzie coś takiego można by było poskładać.

 

Wobec polity E-ky. taniej wychodzi zakup zestawu. Części zamienne są drogie i złożenie z nich modelu znacząco przekracza cenę całego zestawu. Własnie dlatego Lama jest dobra na poczatek. Jej kraksy nawet poważne są dość znośne dla kieszeni, a elementy najbardziej "łamliwe" można zastąpić dodatkami tuningowymi innych firm.

W Belcie, nawet drobniejsza kraksa może poważnie zaboleć :wink: A na początku, nawet z symulatorem za sobą jest bardzo duże ryzyko, że lot skończy się bardziej efektownie niż planowaliśmy :P

Symulator jest pomocny, ale przy modelu dochodzi jeszcze stres, bo wiesz, że tu nie wystarczyć wcisnąć "I" żeby model zmartwychwstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.