Skocz do zawartości

Rds8000 , lotki i klapy ustawienie


kolekszy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że aparatura już leciwa jednak spisywała się wyśmienicie aż do teraz.... Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem lotek i klap. Odbiornik standardowy 841 , lotki wpinam w kanał 2 i 6 uaktywniam lotki i działa, jednak przełącznik klap też nimi porusza, klapy w 2 pozostałe kanały -uaktywniam funkcje klapy i nic, przełącznik nie działa. Najpewniej nie jeden z was miał taką apke i może mi powiedzieć co źle ustawiam.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączone lotki działają lecz klapy nie, a w zasadzie tylko jedna działa. Znalazłem podobny przypadek w necie i niestety nie udało się go rozwiązać.

 

Brak możliwości mixowania/ polaczenia kanału np5 z wejściem 7lub 8.

 

 

Edit jak mam podłączone:

Kanał 1i4 mix v-tail ze względu na sterowanie

Kanał 3 regulator/ silnik

Kanał 2i6 mix lotki i tutaj działa przełącznik 3 pozycyjny +30, 0, 30

Pozostaje wolny kanał 5 podwozie i 7,8 dodatkowe. Tutaj działa przełącznik 0-1 który rusza tylko 5 kanałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał wyjściowy nr6 to wyjście na klapy i tam za pomocą kabla Y-jak podpowiedział Jacek podłącz. Na tym kanale ustawiasz EPA-wartości pracy serwa dla pozycji 1, 2 i 3 w przełączniku trzypozycyjnym. Nie pamiętam do końca, ale było z tym zabawy- o ile pamięć mnie nie myli wartość dla tego kanału CNT jest również istotna dla 2 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze pobawię się i miejmy nadzieję że będzie hulać , ale decyzja zapadła , na przyszły sezon będzie frsky

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podłącz klapy na Y-kabel + serwo rewers do 1 serwa i będzie działać.

+ serwo rewers jak to rozumieć ?.

Taki najzwyklejszy Y kabel znalazłem, 91e6734b86095e4f41e8e0f94356f7cd.jpg

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.