Skocz do zawartości

Prezent na urodziny


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój Tato obchodzi niedługo urodziny i postanowiłem go wciągnąć w modele RC :D

Jako prezent chce zrobić mu model trenerka z płyt EPP 6 i 3mm (dostępne na www.modele.sklep.pl ).

Zamówiłem już silnik i regulator u kolegi w dziale giełda.

Silnik podejrzewam że na piakiecie 2s wyciągnie 300-340g

Chce zrobić trenerka w granicach rozp 70cm i wadze 250-300g do lotu.

Na razie szukam planów przestrzennych modeli ale jak nic sensownego nie znajdę to zrobię coś z głowy 8)

A może wy macie jakieś propozycje (od razu mówię że zefirek mi sie nie podoba)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ci jednak Lazy Bee: ładny, fajny i świetnie latający model, ja zrobiłem 2 takie z EPP i jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Pierwszy był jako model halowy, latał na takim silniku i aku 2S 800mAh, ten napęd był wystarczający na halę ale na dworze też dawał rade.

 

Fotki wersji halowej:

fotka 1

fotka 2

fotka 3

fotka 4

fotka 5

 

Drugi był wykorzystywany jako koń pociągowy tzn. ciągnął baner z reklamą pewnej firmy, miał mocniejszy silnik (axi 2212/26) i większy aku (3S 1200mAh), konstrukcja został troch wzmocniona oraz został przerobiony przód kadłuba przez co nie wyglądał jak lokomotywa :(.

 

Fotki wersji reklamowej:

 

fotka 1

fotka 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

spytałem mojego tatę który model mu sie bardziej podoba Piper Czy Bee

odpowiedział że Bee

Wydrukowałem plany i zamówiłem materiały.

model będzie miał rozp. 30" czyli około 75cm

kadłub zrobię z epp 4mm a skrzydła i stateczniki z epp 6mm

 

PS:

alansiu123 podoba mi sie twoje Lazy Bee ( to żółto czerwone )

moje będzie czerwono białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to poszukam w modelarni szablonów do BARYŁY ;D (tzn. LazyBee) i narysuję je w .dxf, mogę też wstawić parę szczegółowych fotek konstrukcji, która została lekko zmodyfikowana (głównie wręgi i podłużnica kadłuba), może nawet uda mi się wykonać i sfilmować jak to lata. Ale to wszystko dopiero w środę bo wtedy będę w modelarni.

 

P.S. Gratuluje wyboru !!! :jupi: :jupi: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mam teraz dostępu do modeli zrobiłem na szybko rysunek poglądowy w paincie: (tylko proszę sie nie śmiać z mojej twórczości, ten program dla mnie to czysta magia (za mało skomplikowany) :rotfl: ), szkielet składa się z podłużnicy przechodzącej przez cały kadłub oraz prostopadłych do niej wręg, fotka 3 z wcześniejszego postu przedstawia pozycję akumulatora przypiętego na rzep, który chowa się w wycięcie w ruchomej klapce.

 

Środek ciężkości na początku był ustawiony w 1/3, ale model lekko zaciągał i jego pierwsze loty to były wzloty i zloty, lepiej SC ustawić lekko z przodu i ew. trymerem zaciągnąć wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj dzwoniłem do www.modele.sklep.pl i powiedzieli mi że nie mają białego epp :cry:

Zastanawiam cię nad zmianą koncepcji w budowie modelu.

Na stronie cyber-fly jest fajny modelik SPEEDWING EPP

Co prawda ma on 1m rozp. ale p. Marek powiedział mi że zrobi mi taki modelik o rozpętości jakiej tylko chce :twisted:

Zastanawiam się czy nie kupić tego skrzydełka w rozp. 70cm

Co wy na to??

 

PS: nie chce modelu z czarnego epp bo ciężko go pomalować i będzie słabo widoczny na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Alan :D

 

Lazy Bee to jest cos czym napewno nauczy sie latac twoj tata... Jak narysujesz to moze i ja sobie wystrugam bo mi zalega komplet podobnego eq :D

 

Tylko poprosze ta wieksza wersje :D Ta mala lata IMO gorzej...

 

Ja cos tam moze znajde w swoich zbiorach z filmów z latania w hali...

 

Pakiet jest zamontowany w górnej czesci dzioba w garbie - zdjecie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.