Skocz do zawartości

Lotki


miros18

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz zrobić wszystko :D

ale myślę, że troche szersze i do końca płata.

Ktoś tu na forum już pisał, że najlepiej ok.22% cięciwy powinna mieć szerokość lotki.

Mam tak zrobione lotki w skrzydle ze wzniosem i sprawuje się to całkiem nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój model ma wznios dedykowany do lotów bez lotek to raczej należałoby go usunąć lub sporo zmniejszyć.

 

Jeśli to do mnie to tak napisze, a jeśli nie to też napisze :D (bo też mam ze wziosem takie skrzydełko)

Jest to pierwsza wersja skrzydła jaką do niego zrobiłem. Model w założeniu miał się "trzymać powietrza z całej siły" i być bardzo stateczny. To się udało, a i lata się nim bardzo przyjemnie. W rozpoczętym przeze mnie wątku o tym modelu możesz przeczytać, że będę (zbieram się już od dawna ale czasu ni ma :? ) robić do niego skrzydełko takie jak opisujesz, czyli bez wzniosu, oraz może inne wersje.

 

ps. co do tych 22% to takie mam na całej długości płata i mam bardzo dobra kontrole nad modelem więc uważam, że to zdaje egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to ja pisałem o tych 22 %. To takie, że tak powiem, uśrednienie.

 

Współczesne profile modelarskie (szybowcowe laminarne) są tak skonstruowane, że do większości z nich przewidziano zastosowanie powierzchni sterowej o długości od około 20 % do 24 % długości całego profilu. Są także specjalne profile "klapowe", jak na przykład cała rodzina HQ, gdzie specyfikacja podawała dokładnie, ile ma mieć klapa / lotka.

 

Dla dociekliwych - popatrzcie na projekty wyczynowych szybowców klas F3B, F3J, czy F3F. Powierzchnie sterowe są na całej rozpietości skrzydeł, każda powierzchnia sterowa może pełnić funkcję lotki jak i klapy, także nie ma podziału na "szersze" klapy i "węższe" lotki. Jeśli lotka / klapa będzie za wąska, to generalnie wpłynie to nekorzystnie na własności profilu.

 

Dla profili szybowcowych, lepiej używać jak najmniejszych wychyleń wszelkich powierzchni sterowych, ponieważ każde wychylenie steru to utrata prędkości, a co za tym idzie wysokosci.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.