Skocz do zawartości

Pojedyncza i podwojna przemiana


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest , jesli mam zwykly nadajnik i odbiornik esky , gdzie jak sie domyslam jest pojedyncza przemiana , czy moge kupic kwarce rx i tx podwojnej przemiany i beda one dzialaly z tym sprzetem?

Jak to jest w ogole z kompatybilnoscia , jesli nadajnik jest zwyczajny prosty a odbiornik podwojnej przemiany to bedzie dzialalo ze soba czy aparatura tez musi byc podwojnej przemiany , czy moze to tylko kwestia kwarcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert - o podwójnej i pojedynczej przemianie już było - wielokrotnie.

Zanim pytanie pójdzie pod nóż, odpowiem tak jak było odpowiadane milion razy:

 

Nadajnik jest po prostu nadajnikiem. Nie ma nadajników pojedynczej ani podwójnej przemiany. Przemiana jest tylko w odbiornikach i zależy od tego jakiej obróbce poddawany jest sygnał wejściowy. Podwójna = lepsza od pojedynczej. Nadajnik i odbiornik będą współpracować jeżeli tylko jeden będzie nadawał a drugi odbierał na tym samym kanale na tej samej częstotliwości. Tak więc do odbiorników wkładamy kwarce odbiorcze producenta odbiornika , a do nadajników kwarce nadawcze producenta nadajnika (taka prosta zasada, od której jest dużo wyjątków). Oczywiście odbiornik pojedynczej przemiany nie będzie działał z kwarcem odbiorczym dla podwójnej przemiany i vice versa.

 

Żeby wyklarować ja latam nadajnikiem multiplexa, do którego dokupiłem odbiornik podwójnej przemiany Art-Techu z kwarcem arttechu i do tego używam kwarcu nadawczego firmy RC Pelikan - dedykowanego do Multiplexa - ot co 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mnie chodzi o jedną rzecz.

Mam DX6i ale niestety narazie tylko jeden odbiornik ktorego nie chce przekładać co 5 minut zwłaszcza do deproniaków które buduje bo mi poprostu szkoda więc siedzi sobie w EG nie ruszany.

Mam aparature tez na 35MHz zwykłego esky z kompletu nemo wraz z odbiornikiem.

Chciałbym dokupić drugi odbiornik i kwarce by z kolei mieć ten komplet właśnie do przekładania go co chwila miedzy roznymi wynalazkami ktore ulotnie a czy nie walną w ziemie z powodu wady konstrukcyjnej tego nie wiem.

Czyli reasumując nadajnik jest esky , chcę dokupić odbiornik i kwarce.

Patrzylem na hobbycity bo bede tam kupowal kilka rzeczy ale nie wiem jaki kwarc kupić do nadajnika , jaki do odbiornika i wreszcie jaki odbiornik a podstawą jest tutaj jak najniższa cena bo nie chcę zbyt wiele inwestować w 35MHz gdyż w perspektywie mam zakup odbiornika AR6200, jednak to dluzsza perspektywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nadajnika najlepiek zwarc E-sky. Tak jak miałeś napisane tu nie ma przemiany i po prostu do wyboru masz tylko kanał.

 

Do odbiornika najlepiej kwarc tego samego producenta co odbiornik.

Jak chcesz oszczędzić to nie musisz kupować kolejnego kwarcu do nadajnika a do odbiornika kup na ten sam kanał, który już posiadasz. Przy dobieraniu kwarcu do odbiornika sugerujesz się przemianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.