Skocz do zawartości

Silnik SPE 26


Artur412

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj o SPE26 już ktoś pisał kilka opinii ja mam SPE tyle że 40 wersja 2 (43ccm.) i mogę powiedzieć tyle że za te pieniądze to jest dobry silnik(nie licząc ukręconego wału, części do naprawy były gratis- gwarancja) Po naprawie zrobiłem około40 lotów i wszystko jest O.K. silnik pracuje super ciąg na śmigle 20x8 bambula to prawie 9 kg. tak że modelem o wadze 6 kg. mogę latać 3D bez problemu (kilka figur jeszcze muszę się nauczyć bo to naprawdę jest sztuka). W skali od 1 do 10 dałbym mu 7 no może 8 bo na prawdę nie narzekam na niego chociaż chińczyk ale i chińczyki ostatnio zaczynają robić dobre produkty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPE 26 mam od maja to była męczarnia ,założyłem rure rezo od M V V S -a 26 i dopiero zaczynał sprawować sie poprawnie ,fabryczny tłumik chiński osłabia ten silniczek ,na zlocie w Bednarach widziałem nawet jak jeden miał założony tłumik od jakiejś podkaszarki poprzerabiał i ładnie to wydech przydusiło ,jednak mam duże wątpliwości co do małej pojemności chinek benzynowych ,sprawują sie pojemności 50 i więcej ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok a co wtedy sądzicie Panowie o takich silnikach?

 

XYZ-26cm

Waga: 1.0kg

Pojemność: 25.4cm

Obroty: 1500-10 000

Moc: 1.5 kW / 10 000 obr/min

Zalecane śmigła: 16x8-12/18x6-10

Napięcie zasilania: 6.8V max / 6V zalecane

Gaznik: Walbro

 

 

lub

 

 

 

FTL 26ccm

Displacement: 26cc

Weight: 920g (w/ spark plug)

Carburettor: (Walbro) Diaphragm & Butterfly valve.

Prop Speed: 1800 ~ 10000rpm

Max power: 2.45PS

Suggested prop: 17x8, 17x10, 16x8, 16x10

Ignition: DC-CD (6v only)

Mixture: 28:1 to 40:1

Bore/Stroke: 34x28mm

Size: 130mm high / 120mm wide*

Mount hole: 64mm x 64mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik XYZ 26cm posiadam i już nawet docierałem. Będzie siedział w Nieuporcie 11 w skali 1/4. Filmy z jego pracą są w moim temacie XYZ 26cm i chyba w Nieuport 11. Pracuje ze śmigłem 18x8. Ciągu jeszcze nie podam ale wstepnie - znaczy przed dotarciem - było to coś ok 4,7kg, jednak z podanych obrotów powinno być znacznie lepiej choć i to jest dobre do mego 6kg Nieuporta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTL kręci się w tym modelu

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=114342#114342

Kupiony gdy dolar był po 2 zł rewelacyjna jakość w stosunku do ceny. :D

Teraz to trochę gorzej wygląda.

Czy Ty będziesz zadowolony z któregoś z tych silników trudno powiedzieć.Jeżeli to ma pracować w modelu gdzie jest potrzebne max.mocy z pojemności to szukaj innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.