Skocz do zawartości

Przewód paliwowy


Damian-str

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem niedawno pompkę ręczną do benzyny

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6277

był do niej dołączony kawałek przewodu paliwowego, gdy włożyłem go do benzyny spuchł (jego średnica zrobiła się większa)i zrobił się kruchy.

Czy to normalne, jaka może być tego przyczyna,?

Benzyna jakiej używam to zwykła 95 z BP, a olej kupiłem firmy „Husqvarna” niestety u mnie w mieście można kupić jeszcze tylko Mixol a gdzieś czytałem, że nie polecają go do silników modelarskich.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, jest to przewód silikonowy, który jednak jest rozpuszczany przez benzyne. Polecam tygonowe przewody- najczęściej żółte np. http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=2655

 

A olej kupiłeś mineralny, czy syntetyczny? Do docierania polecane sa oleje mineralne- np castrol 2T

 

EDIT:polsike znaki by się przydały(mod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czy to olej mineralny czy syntetyczny, na razie silnik wypalił jakieś 0,5l paliwa z tym olejem w proporcji 1;35 jak myślicie mogę używać dalej tego oleju czy lepiej kupić inny?

 

Silnik jaki posiadam to: http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5460&Product_Name=45cc_Gas_engine_w/_CD-Ignition_3kw_+

 

A oto zdjęcie oleju, czy da się jakoś rozpozna jaki to olej?

 

album_pic.php?pic_id=507

 

Raczej nie opłaca mi się kupić 1metr przewodu w rcskorpion bo drożej wyjdzie przesyłka, w sklepie motoryzacyjnym mogę kupić przewód za ok. 1zł/metr, ale jest dużo sztywniejszy, do pompki będzie dobry ale do modelu chyba nie.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego oleju używam w pile wypaliła już jakieś 25l i hula jak nowa. Raz zalałem bodajże orlenowski i nigdy więcej. Zwróć uwagę na mały napis na dole butelki JASO FD/ISO EGD Rotax 253 snowmobile test. Ale czy to mineralny czy syntetyczny olej to nie mam zielonego pojęcia, lał bym go bez zastanowienia.

 

Edit: znalazłem takie coś : "Olej o wyższym poziomie składników syntetycznych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj silnik powinien wystarczyć do lotów kataną na 2m. z tym że waga do lotu nie powinna przekroczyć 7 kg. Ja latam extra 300s 1.92m. z silnikiem SPE43 3,5KM. waga do lotu 5,8kg. w zawisie trzyma na pół gazu ze śmigłem 20x8 bambula więc twój silnik powinien poradzić sobie z kataną :wink: Ostatnio kupiłem śmigło XOAR 20x8 i powiem że przy nim szybciej silnik się wkręca na obroty a 3D lepiej niż z bambulą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o oleje to sam nie wiem jakich użyć bo docieranie i pużniejsze loty robiłem na syntetyku i miałem awarię (ukręcony wał) po naprawie używam półsyntetyka , zrobiłem około 40 lotów i jak narazie wszystko O.K. ale nie wiem w dalszym ciągu jaki olej może być najlepszy a nie chciałbym jakiejś następnej niespodzianki :shock: Syntetyk bardzo brudził na czarno i nie dało się go zmyć z modelu niczym innym jak tylko benzyną a teraz przy półsyntetyku czyszczenie modelu po sesji lotów to bajka, nic praktycznie nie ma ;D Syntetyk , który miałem jako pierwszy to BARDAHL (jeszcze we włoszech) natomiast po powrocie do kraju kupiłem półsyntetyk ORLEN którego używam do dziś i jak na razie wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można w prawie 2 metrowym modelu zejść z wagą do 5,8kg?

Model zakupiłem w wersji ARF , którego producentem jest RCSystem (chińczyk) budowa dość solidna i co ważne lekka.Sam byłem mile zdziwiony gdy po skompletowaniu wszystkiego w całość i zważeniu przed ulotnieniem ukazał się wynik 5,8 kg. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.