Skocz do zawartości

Turnigy C2409 zgasł i drga


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co może być.

Podczas lotu zgasł silnik. Wylądowałęm i kiedy dodaję gazu silnik tylko drga.

MAgnesy są na miejscu więc to nie one.

Kiedy drga przez 10 sekund spód silnika robi się goracy w okolicy uzwojenia.

Co to może być i czy dam radę naprawic? Silnik ma raptem 2 tygodnie i wylatane około 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Koledzy dobrze prawią, naprawiałem kiedyś silnik TP >>dzwonek.Ułamało się jedno z wyprowadzeń uzwojeń i to tak wrednie że akurat przy stojanie.Udało się odwinąć jeden zwój i dolutować ale łatwe to nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik ustaw tak by ci pikał jak zewrzesz obie końcówki (nie wiem jak to się fachowo nazywa) w silniku sprawdź każdy kabel z każdym i jak przy któryś miernik da sygnał znaczy że jest przebicie czyli uszkodzone uzwojenie. Wtedy zostaje tylko przewijanie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdziłęm każdy z każdym i zawsze pika.

Ale mam drugi działający silnik podobny i też pika mimo że sprawne wszystko

Natomiast jak jeden koniec miernika dam do ktoregokolwiek golda a drugim lece po zwojach to na wszystkich nic a jeden po dotknięciu daje pikanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikał będzie bo rezystancja uzwojeń jest minimalna, ale oznacza to że każda końcówka ma przejście i nie jest oderwana.Sprawdź jeszcze czy pika po dotknięciu do metalowej obudowy silnika i wyprowadzenia dowolnego uzwojenia.Jeżeli tak to jest zwarcie do stojana.Mogą być też zwarcia między uzwojeniami poszczególnych faz lub zwarcia pomiędzy zwojami w jednej fazie.

 

Całkiem możliwe że poleciała faza ale w reglu i dlatego silnik nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może magnesy się przegrzały, robiłem kiedyś silniki z CD-ROM, stosowałem magnesy N50 i jak sie je przegrzało to najpierw silnik stracił moc potem już był do wyrzucenia.

 

Podobno Neodymy są wredne na przegrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.