Skocz do zawartości

z jakiego drutu podwozie do takiego kolosa ??


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest zbyt ciężki model wystarczy drut sprężynowy 5mm tylko sprężynowy nie żaden inny. Ja do Pipera o podobnej wadze zrobiłem podwozie z drutu sprężynowego 5mm i jest wystarczające.

Teraz robie Tiger Moth o wadze około 12kg i podwozie tez z drutu 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki drut kupuje w sklepie modelarskim w Katowicach jest grubość od 1mm do 6mm i długości 1m. Myślę że sklep modelarski w którym się zaopatrujesz też powinien mieć taki drut.Gdybyś nie kupił u siebie, to sklep modelarski w Katowicach ma sprzedaż wysyłkową.Zadzwoń i porozmawiaj tel.032 2582833 od godz. 10 do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :salut:

Z tego, co widzę (chociaż oczy już nie te, co dawniej :wink: ) w stadium prenatalnym jest większy brat BIESA z planów zamieszczonych w "Modelarzu". :shock: I to jest to, co misie lubią najbardziej! :D Jeżeli ten projekt nie jest "ściśle tajny" to może wrzucił byś coś więcej o nim- rozmiary, napęd, planowane wyposażenie, użyte materiały i więcej fotek-PLEASE.

Przyznam się, że mnie też wpadł on w oko i mocno dokucza :wink: . Tutaj na Forum jest sporo Kolegów z dużym doświadczeniem w budowie przeróżnych dwupłatów i myślę, że warto było by skorzystać z Ich wiedzy aby powstający model cieszył oczy i świetnie latał. Nie ukrywam, że przemawia przeze mnie egoizm bo chciałbym, podpatrując postępy Twoich prac nad modelem wyłapać jak najwięcej istotnych szczegółów, żebym nie zaliczył jakiej głupiej wpadki, gdy nadejdzie pora na przeobrażenie myśli w czyn. :roll: Wyznaję zasadę, że jak mam uczyć się czegoś- to tylko od lepszych od siebie. Zbyt wiele razy sprawdziłem, jak boli uczenie się na własnych błędach. A jakie to wygodne, uczyć się na błędach cudzych- i do tego właściwie nic nie kosztuje. :)

 

A tak przy okazji: może warto było by przenieść ten wątek do działu:SPALINKA, bo wydaje mi się, że tam jest bardziej właściwe miejsce dla tak ciekawie zapowiadającego się modelu. :thumleft: Szkoda go, żeby zginął w tłumie, a zasługuje na to, żeby pokazać go światu.

Z niecierpliwością czekam na opisy i fotki z dalszych postępów prac przy budowie tego Megabiesa.

Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.