Jump to content

z jakiego drutu podwozie do takiego kolosa ??


balcerseb88

Recommended Posts

Witam wszystkich mam pewien problem przy budowie modelu z czego zrobic podowzie do modelu ktory bedzie wazyl 8-9kg :) z jakiego drutu czy 6mm kwasowka wystarczy ?? czy moze 8mm (nie mam za wiele doswiadczenia z takimi wielkimi modelami wiec pytam :)

a wyglada to tak :)

hpim1943ap2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To nie jest zbyt ciężki model wystarczy drut sprężynowy 5mm tylko sprężynowy nie żaden inny. Ja do Pipera o podobnej wadze zrobiłem podwozie z drutu sprężynowego 5mm i jest wystarczające.

Teraz robie Tiger Moth o wadze około 12kg i podwozie tez z drutu 5mm.

Link to comment
Share on other sites

Ja taki drut kupuje w sklepie modelarskim w Katowicach jest grubość od 1mm do 6mm i długości 1m. Myślę że sklep modelarski w którym się zaopatrujesz też powinien mieć taki drut.Gdybyś nie kupił u siebie, to sklep modelarski w Katowicach ma sprzedaż wysyłkową.Zadzwoń i porozmawiaj tel.032 2582833 od godz. 10 do 16.

Link to comment
Share on other sites

Witam. :salut:

Z tego, co widzę (chociaż oczy już nie te, co dawniej :wink: ) w stadium prenatalnym jest większy brat BIESA z planów zamieszczonych w "Modelarzu". :shock: I to jest to, co misie lubią najbardziej! :D Jeżeli ten projekt nie jest "ściśle tajny" to może wrzucił byś coś więcej o nim- rozmiary, napęd, planowane wyposażenie, użyte materiały i więcej fotek-PLEASE.

Przyznam się, że mnie też wpadł on w oko i mocno dokucza :wink: . Tutaj na Forum jest sporo Kolegów z dużym doświadczeniem w budowie przeróżnych dwupłatów i myślę, że warto było by skorzystać z Ich wiedzy aby powstający model cieszył oczy i świetnie latał. Nie ukrywam, że przemawia przeze mnie egoizm bo chciałbym, podpatrując postępy Twoich prac nad modelem wyłapać jak najwięcej istotnych szczegółów, żebym nie zaliczył jakiej głupiej wpadki, gdy nadejdzie pora na przeobrażenie myśli w czyn. :roll: Wyznaję zasadę, że jak mam uczyć się czegoś- to tylko od lepszych od siebie. Zbyt wiele razy sprawdziłem, jak boli uczenie się na własnych błędach. A jakie to wygodne, uczyć się na błędach cudzych- i do tego właściwie nic nie kosztuje. :)

 

A tak przy okazji: może warto było by przenieść ten wątek do działu:SPALINKA, bo wydaje mi się, że tam jest bardziej właściwe miejsce dla tak ciekawie zapowiadającego się modelu. :thumleft: Szkoda go, żeby zginął w tłumie, a zasługuje na to, żeby pokazać go światu.

Z niecierpliwością czekam na opisy i fotki z dalszych postępów prac przy budowie tego Megabiesa.

Powodzenia. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.