Skocz do zawartości

Akrobat z zestawu firmy Modela ,,POCOMITO"


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnych parę lat temu oglądałem taki zestaw w sklepie Składnicy Harcerskiej i kupiłem z Allegro częściowo napoczęty zestaw.

Ma odciętą kabinkę,wgniecione w jednym miejscu poszycie skrzydła.

Po drewnianych częściach widać że ma parę lat ale korniki jeszcze go nie zaatakowały i mam nadzieją szybko go ulotnić.

A tak mnij więcej wyglądał zanim zacząłem go ..naprawiać" :D

58e349505eb57803m.jpgf6d44514fe7f4fb4m.jpg6be525f6925b9b7cm.jpg215fc3eb5e434d7fm.jpg

87e1ea940806d7e5m.jpg5ead0effcc491440m.jpg64725ee91d2662dfm.jpg :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hubert skrzydła{obie połówki} teraz ważą 0,6kg a połówka ma wymiar 76x24,5 cm,oklein grubości 0,8 mm z jakiego drewna to nie wiem.

9cad5113860848df.jpg

8d25caebc36d4d53m.jpg

Obrobiłem wstępnie krawędź natarcia z balsy 1 mm i spływ z 6mm.Będę musiał dorobić jeszcze nowe lotki bo chcę je przedłużyć do końca skrzydła.Zmienię też trochę przód modelu ,mocowanie silnika,wręgę silnikową,mocowanie przedniego kółka.

b718bba1f4058380m.jpgf9bd36f9b3b04918m.jpgc118ce05484c104dm.jpgdb3f219971642208m.jpg

fcee80f3951ef421m.jpgc4185ea0269643fam.jpg

bb5619f3a56d3adbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest na tym zdjęciu:

 

Obrazek

 

?

To wgnieciona okleina ,częściowo szpachlowana przez poprzedniego właściciela.

Teraz wyciąłem ten kawałek i wkleiłem na Soudal twardą balsę.

Zastanawiam się czy nie wzmocnić tej części skrzydła poprzez zalaminownie cieniutką tkaniną szklaną.

dba210490f302b40m.jpg

8d25caebc36d4d53.jpg

 

Silnik oczywiście też z tamtych lat czyli Webra 10 ccm.

Później chyba poświęcę MVVS 12,7 piszę że poświęcę bo w tym modelu chcę mu obrócić wydech z bocznego na tylny a po czymś w używany MVVS raczej długo już nie popracuje.

Wydech będzie wtedy częściowo schowany w tym wgłębieniu w kadłubie.

244f426e94de665e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj pamiętam to z "tamtych lat" ... z rozdzielnika na modelarnie.. jednak słabe silniki i kłopoty z materiałami niepozwalały odpowiednio ulotnić tego zestawu a ówczesne radugi czy "super tigery"miały stanowczo za małą moc a zbyt dużo wazyły ..będę kibicował bo na tym próbowałem akrobacji w czasach zanim powstał węgiel kamienny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj pamiętam to z "tamtych lat" ... z rozdzielnika na modelarnie.. jednak słabe silniki i kłopoty z materiałami niepozwalały odpowiednio ulotnić tego zestawu a ówczesne radugi czy "super tigery"miały stanowczo za małą moc a zbyt dużo wazyły ..będę kibicował bo na tym próbowałem akrobacji w czasach zanim powstał węgiel kamienny :wink:

 

Ten sklep Składnicy Harcerskiej w którym go oglądałem był właśnie Pile,na oglądaniu się skończyło bo nie miałem wtedy odpowiedniego silnika a wtedy kupiłem zestaw motoszybowca Astir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba był od 1zł albo miał jakieś minimum.

Teraz też jest wystawiony na Allegro taki zestaw.

Oczywiście to nie mój bo swojego nie sprzedaję :D

 

Dzisiaj zrobiłem miejsce pod żeberka.

44b5996a5b8f98d4m.jpg36a6d87962064d44m.jpg

Styropian wypaliłem lutownicą.

0119ffe2b527a351m.jpg

Wymyśliłem że zrobię owiewkę kabiny z ramka dookoła zrobioną z laminatu.

d5b457b6372dc6cbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo - faktycznie były w składnicy (podobnie jak balsa z kornikami hehe) . Ja ulotniłem swojego pozyczoną webrą cos koło 15cm ale długośc startu była okropna..toczył sie i toczyl . Problemem wtedy była masa. Teraz wiele można zaoszczędzić . swoją drogą to była przypadłość wszystkich zestawów czeskich z tamtych lat chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.