Skocz do zawartości

Akrobat z zestawu firmy Modela ,,POCOMITO"


olo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Spoko,to mój temat i nawet jeśli odeszliśmy od czegoś to i tak jest OK.

:D

 

ps.

Karol czy miałeś jakieś problemy z wyważeniem?Będę miał w nim taki sam silnik.

Nic z wyposażenia nie musiałeś przesuwać do przodu.?

Zrobiłeś wszystko wg. planu czy coś zmieniłeś?

Nie mam co prawda planów i będę trochę improwizował ale jeżeli wiesz że coś tam trzeba poprawić,zmienić to proszę pisz.

 

Jędrek może ja zrobię na następny Zlot Wicherków nową maszynę,Ty przywieziesz Sim-a i ulotnimy to na miejscu?

Wygrana murowana a nagrodą jakoś się podzielimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to było tak dawno, że uleciało :oops:

Odkupiłem go od kolegi, który latał nim z MVVSem 6,5.

Pamiętam, że wsadziłem mu metalowe łoże (aluminium), więc pewnie tył był ciut lekki, bo ogólnie do lekkich to trudno zaliczyć było...

Latał szybko, więc figury były dość duże, ale był stabilny, również w locie na plecach.

Plan gdzieś miałem, ale mogę poszukać nie wcześniej niż w niedzielę wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol dzięki a jeżeli zrobisz mi jeszcze ze 4 fotki planu i mi je tu wkleisz to będzie już całkiem super.

Widziałem u kogoś na stronie ten model i miał przerobione podwozie na normalne z goleniami kadłubie przed skrzydłem i trochę się zasugerowałem że ktoś to zrobił dlatego że tył jest ciężki.

Kadłub ważyłem zanim obciąłem mu nos i chyba ważył coś z 0,7kg jeżeli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak tylko znajdę :)

 

Olo, Ty jesteś dziecko szczęścia - plan jest :D (męczyło mnie, czy się nie przechwaliłem, bo mogłem komuś w międzyczasie podarować), więc poszukałem. Mam 1 arkusz, a na nim podają: "2 listy, list c. 1" Nie wiem, co było na 2 (nigdy nie posiadałem), ale na moim jest generalka.

Nie wiem, co Cię interesuje, więc na szybko:

wznios końcówek po 10 mm, środek ciężkości 90 - 100 mm od natarcia, rozp. 1500 mm, pow. 43 dcm kw., waga 3200G.

Najlepiej podaj adres, to wsadzę w kopertę i wyślę, bo skaner mam A4, fotki z komórki niewele dadzą, a Zenitem jeszcze dłużej potrwa, bo to zanim odbitki, to hoho... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu przecież Was jest dwóch,Kolo chyba nie zmienił hobby?

Zresztą w przyszłym roku nie macie szans na nagrody bo schowam rozrusznik i nie będziesz miał czym odpalić motorka :lol:

 

ps.

Wkleiłem wręgę silnikową,chce to zrobić mocno i od środka dałem paski tkaniny szklanej które wychodzą z kadłuba i zawijają się z przodu na wrędze.Żeby to razem z sobą kleję w podciśnieniu.

def53483cc26d64dm.jpg

 

ps.

09dc52059fdf620cm.jpg

 

Dorobiłem nowe stateczniki

583d7b6f6bdf207fm.jpgb09a240dc6df03e5m.jpg00f38b670e073b3cm.jpg

Przy okazji zaoszczędziłem trochę na wadze stary skorupowy statecznik wysokości waży ok.66g,nowy 42g.

 

ps.

Może ktoś ma gotowy plik do druku z zegarami do mojej kabiny ?

Chętnie przyjmę z free :D

Szukam czegoś o podobnych wymiarach i kształcie

0d5e1a755cb5c7b8.jpg

Próbuję sam coś zrobić ale nie za bardzo mi o wychodzi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Pamiętam tego akrobata latał całkiem przyjemnie a z WEBRĄ .61 ssaną dyskiem widać było że drzemie w nim dzikość... Kiedyś nawet na pokazach zabił fascynującego kreta tak że saperkowali resztki ze dwie godziny ;) Więcej już go nie zobaczyłem widać nie było co zbierać pamiętam że pokaźnej wielkości kawałek murawy lotniska poleciał z 5 metrów od miejsca ostatniego przyziemienia (czytaj przyglebienia). Wracając do zestawu jeśli stateczniki już nowe może pokusić się o nowe skrzydełko konstrukcyjne i podzielić klapy lotki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek ty mi dywersji nierób i o kretach nie pisz :D

Chyba nie chcesz zapeszyć?

Wiesz komu puszczę wiąchę jakby poszło coś nie tak? :D

 

 

ps.

Robert dzięki za link na takiej stronie jeszcze nie byłem.

Jest materiał i zobaczę co i czy dam radę to wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Bez przesady z tym zapeszaniem . U nas się mówi po takim krecie: maszyna gwizda tylko pilot .... a w zasadzie gwizdała ...Jak ma się wbić to się wbije prawdziwe sie rozbijaja a model to model. Ludzie mysla że jak wstawa 2 pakiety powerboxa to model nie zabije kreta. Im łańcuch ma więcej ogniw tym łatwiej o te wadliwe ...Waracając do akrobata nowe skrzydełko ;) ładne balsowe z klapami i lotkami. No nie gadaj że do takich ślicznych stateczników takiego drapaka z łatą przyczepisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż mi głupio ze sam dokładniej nie szukałem :oops:

Bo najzwyczajniej szukałeś gdzieś indziej- żaden powód do zarumienienia :devil: . W moim przypadku był to strzał w ciemno- zadałem googlownicy króciutkie pytanko: "zlin instruments panel"- to dało ten ostatni link. Wcześniejsze wyrzuciło po Extrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełka będą nowe,oryginalne są chyba za stare,boję się ze jak zacznę je oklejać foli to zacznie się fornir odklejać.Teraz znalazłem 2 takie miejsca i robiłem zastrzyki z Sudalu pod fornir.

Wytnę dwa komplety jak już rozłożyłem maszynę do cięcia styro.

Będą grubsze niż 16% i18%,pierwsze chyba okleję fornirem z topoli na drugie dam lipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.