Skocz do zawartości

charbox


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

nie zgadzają się prądy ładowania i rozładowywania? a jakie są różnice? u mnie myślę że błąd w granicach 5% góra.

 

prąd przyładowaniu akumulatorów niklowych nie może spadać i u mnie nie spada. ustawię 1A to mam 1A do chwili wykrycia -dV.

 

Coś musisz mieć źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sprawa wygląda tak. Miałem napięcie referencyjne ustawione na 4,06V zamiast 4,09V (czeski błąd). Co do prądów rozładowania to im wyższy zadany to większa różnica w rzeczywistym zmierzonym np. zadany 4.0A to miernik pokazuje 4,45A i im mniejszy amperarz to różnica się pomniejsza. Przy ładowaniu prądem do 3A prąd utrzymuje się na zadanym poziomie.

Problem jest przy większym prądzie ładowania i tutaj Grzegorz wypowiedział się, że przetwornica ma za duży spadek napięcia i nic z tego nie będzie. Trzeba popracować nad przetwornicą. Można powiedzieć, że z tymi prądami się uporałem, ale mam teraz problem z ładowaniem lipoli. Przy końcowym ładowaniu napięcie na ładowarce pokazuje 8,05V, a miernik pokazuje 8,3V przy dwóch celach. Kalibracja jest do 0,01V. Jaka tym razem może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam 40 cm i przekrój 1- 1,5 mm2. Na ładowarce BC- 100 i na tych przewodach jest ok. Co do tych napięć to tak właśnie jest. Zmienię kabelki na grubsze i zobaczymy co będzie dalej się działo, ale wątpię żeby to coś zmieniło. Właśnie rozładowuje pakiet 4 cele do odbiornika 600mAh prądem 0,6A i takim będę ładował. Jak na razie po 30 min. wyładowało 300mAh. Z pakietu rozładowało 505mAh, a władowało 660mAh. Ile to trwało to nie wiem bo nie dopilnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.