Skocz do zawartości

.


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dla mniej zasobnych wielbicieli Willysa znalazłem taki oto model i do tego RC: https://www.banggood.com/JJRC-Q65-2_4G-110-Jedi-Proportional-Control-Crawler-RC-Car-p-1410252.html?rmmds=newArrivals&ID=3269&cur_warehouse=CN

Wiem że to chińszczyzna, ale nie za 5 tysi "ino" za 45 dolców, więc może warto spróbować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj przyszła paczka z Chin z modelem Willysa tego z Banggoga . Czekałem na niego miesiąc . Nie polecam go nikomu . On w ogóle nie ma siły jechać po wykładzinie dywanowej , ledwo rusza z miejsca , jak się skręca to staje w miejscu . No ale czego oczekiwać ?. Patrzę pod spodem a tam jest zamontowany silniczek mały , klasy 130...... , a ten Jepp to waży prawie 800g. No ale jak tam jest akumulatorek 4.8 v i 500mah no to skąd ma być siła do poruszania ....szkoda ....160pln poszło....Tak patrzę , ale tam by nie włożył silnika 260 ,  bo nie ma miejsca . Na plus że ma gumowe opony. .....i oświetlenie z tyłu i z przodu  tylko tyle...Widzę jedynie nadzieję założyć jeszcze jeden taki sam pakiet zasilający i połączyć go równolegle i po zwiększeniu pojemności może będzie żwawszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał gucio72. Bez modernizacji to się rozpada i nie da rady jechać, jeszcze mniejsze modele to ok ale ten musi mieć ciężko. Ja wsadziłem trochę lepszych części ale za to i nie boję się teraz o jazdę. A też myślałem o nim ale odpuszczam. Lepiej polatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosty to zwykłe przekładnie kątowe , nie ma dyferencjału , koła połączone sztywno , to jak on ma skręcać . Sam kąt skrętu mały , ale on wynika z konstrukcji pseudo przegubów w moście przednim.....to co piszę  to to co zobaczyłem jak go porozkręcałem , nic złożę go i postawię niech stoi....nie widzę sensu go modernizować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to trzeba przekładnie razem z silnikiem, wały na metalowe bo plastiki się rozpadają, osie z trybami również metalowe. Wyjdzie więcej niż model jest sam w sobie warty. Ale Twoja mini recenzja dobrze że powstała. Nie myślałem że aż tak mocno słabo to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ...nie dało mi spokoju i pomierzyłem miejsce pod maską , i kupiłem po 9pln za sztukę 2 koszyki kwadratowe na baterie R-6 i 8 baterii . Koszyki połączyłem równolegle. Czyli podniosłem napięcie zasilania na 6 V  w stosunku do 4.8 V jak miał , i znacząco podniosłem też pojemność , bo co to te 500 Mah które miał. Jedzie znacznie lepiej niż przedtem , ale uważam że do szczęścia to mocniejszy jednak silnik i co za tym idzie metalowe wały z przegubami... Tu już sobie dam dalszy spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.