Skocz do zawartości

Mały Heli do mieszkania, 6CH dobry dostęp do części


gcze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poczytałem forum, niestety modele w miarę tanich śmigłowców strasznie szybko się zmieniają.

Chciałbym kupić miniaturowy śmigłowiec do latania po mieszkaniu, niekoniecznie do akrobacji, z minimalną ilością elektroniki, stabilizacji, etc. Ma mi służyć do zabawy w latanie precyzyjne po mieszkaniu, może być bardzo ciężki w pilotażu, ale przewidywalny. Dotychczas bawiłem się bardzo tanimi 2 wirnikowymi dronami, które były bardzo nieprecyzyjne i nie dało się ich w żaden sposób wytrymować. 

Praktycznie zdecydowałem sie na walkera minicp, ale okazało się, że ten model nie jest już produkowany, chciałbym mieć dobry dostęp do części zamiennych. 

Może inny podobny model, raczej 6ch, bez szczotek. Na tym etapie wątpię abym przesiadał się na coś większego, niespecjalnie miałbym okazję do polatania w otwartym terenie.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. 

 

ps. 

 

Czy XK K110 6CH  to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po obejrzeniu paru filmików tego modelu XK K110 6CH fajny śmiglak nie tylko do latania po domu ale i na dworze.

Tak jak piszesz dostęp do części jest najważniejszy by za rok nie okazało się że części nie będzie jak to ma miejsce często w śmigłowcach.

A może zastanów się nad V911S też podobna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie między V911S a XK K110, finalnie jednak zamówiłem K110. Widzę same dobre opinie o nim, a części jest do niego cała masa, łącznie z różnymi akcesoriami tuningowymi. Za wersję z nadajnikiem RTF zapłaciłem 350zł z przesyłką. Nawet jak dojdzie do tego VAT i opłaty to dramatu chyba nie będzie. 

Czeka mnie ciężki miesiąc oczekiwania :-)

Części na zapas trzeba od razu brać, czy to co jest w zestawie na start wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dają w zestawie ale na początek przyda się parę kompletów łopat, wały główne, łącznik okuć, silniczki ogonowe jednym słowem elementy najbardziej narażone na uszkodzenie poprzez niekontrolowane przyziemienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się symulatorami, przynajmniej tymi które mają wersję demo i można je skonfigurować z padem: Clearview, Heli-X, Reflex. Będę potrzebował chyba naprawdę sporo tych części ;-) Nie podejrzewałem, że jest aż tak duża różnica w poziomie trudności, między dronami/2 wirnikowymi heli a maszynkami 6ch. Chociaż fizyka w tych symulatorach wydaje się bardzo dziwna i uproszczona, tylko w Clearview wygląda to w miarę naturalnie. Szczególnie w Heli-X modele zachowują się jakby się ślizgały po torach w próżni. Tej fizyki się jakoś tam nie ustawia? Może czegoś nie włączyłem. W każdym razie na tym etapie słabo widzę to latanie po mieszkaniu, mam problemy, żeby na stadionie się zmieścić. 

W zestawie z części mam tylko zapasowe łopatki i duże koło zębate.  Sporo do dokupienia, żeby nie zakończyć zabawy pierwszego dnia.

 

Jeśli, ktoś z forumowiczów miał doświadczenie z Clearview, to który model w tym symulatorze byłby najbardziej zbliżony zachowaniem do XK K110 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.