Skocz do zawartości

Kolejne, nudne zapytanie o apkę...


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Uznałem, że nadajnik "Lamowski" 0404 nie spełnia już moich oczekiwań. Prawdę mówiąc, zaczynam mieć coraz większe zakłócenia nawet w samej Lamie. :cry: Może to wina Warszawy, zapchanej różnymi nadajnikami, może głodnego Chińczyka... Nie wiem.

 

Szukam zatem nowego nadajnika. Z uwagi na budowany model Beavera, który będzie mieć 5 kanałów oraz biorac pod uwagę przyszły rozwój, uparłem się na apkę 6 kanałową.

Początkowo planowałem E-sky 0406A, ale uznałem, że szkoda się pchać w tę samą chińszczynę. Potem zerknąłem przychylniej Optica 6, ale zetknąłem się z opiniami, że Ta aparatura jest niestety dość awaryjna.

Skusiła mnie Futaba T-6 EX 2,4GHz. 579zł (podobno znana cena :P ).

Nie... nie będę pytał o zasięg, ani o to, jakie kwarce potrzebne do 2,4GHz :devil:

Po prostu chciałbym wiedzieć, jakie są ewentualnie alternatywy dla tego nadajnika w podobnej cenie ( może uda mi się "wyskrobać" do 699zł) - czyli 6 kanałów, niekoniecznie 2,4GHz.

Znalazłem też temat o wadzie fabrycznej w Futaba T-7. Jak zatem wygląda kwestia awaryjności T-6 EX? Optic 6 podobno "pada" po ok 3 latach. Potencjometry, rozjechana końcówka mocy itp...

Nie znalazłem zbyt dużo tematów w stylu "padła mi Futaba", może zatem nie jest tak źle?

 

W każdym razie, na jakie inne alternatywne wybory w podanym zakresie można jeszcze łaskawie spojrzeć? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas nikt nie korzystał z Apek 6-cio kanałowych? :wink: Apkę chcę wykorzystać do samolotu/ów, nie do Lamy.

 

Spectrum DX6i wygląda zachęcająco, ale trochę napina mi budżet. Zastanawiam się, czy te drobne różnice są warte blisko 40% dopłaty.

Ma ktoś doświadczenia, ze wspomnianą Apką Futaby (T-6 EX)? Interesuje mnie jej żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteor ma racje z odbiornikami, ale to chyba jedyna wada Futaby (gdzies mi kolo ucha przeszlo ze sa za 170zl a to mozna bezproblemowo przezyc). JR'y maja jeszcze drozsze odbiorniki. Ja posiadam od dosc kilku miesiecy 6ex (moja 1 aparatura), jest w stanie takim jak ja zakupilem. Tylko ze ja nie latam aparatura na symulatorze, moze dlatego jej nie rozwalilem?:)

 

Niby kazdy chwali swoje ale ja bym madrianowi proponowal kupic DX6i. Odbiorniki bardzo tanie, reszta z pewnoscia bardzo podobna do Futaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy odbiornik Spektrum jaki znalazłem to ok 150zł, czyli Assan dalej bije wszystkie ;)

 

Ta, jednak ja biore rowniez jakosc wykonania pod uwage. Spectrum/Futaba bardzo podobnie. Osobiscie bardzo nie podobaja mi sie przylutowane antenki w Assanie. Tylko moje prywatne spostrzezenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcyjne może i odbiorniki (4ch 160zł) ale moduł sam (340zł) też nie świeci super ceną. Więc assan pozostaje dalej na 1 miejscu jeśli chodzi o cenę :wink: Assan moduł 280zł a 7ch odbiornik ASSAN 140zł :)

 

Obydwa sprawdzone i jakość potwierdzona przez modelarzy (nie przeze mnie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.