Skocz do zawartości

EXTRA 300S (Black Horse)


wa1ker

Rekomendowane odpowiedzi

I stało się :) --- Kupiłem model na którego miałem ochotę chyba od zawsze EXTRA 300S (Black Horse)

 

 

# rozpiętość skrzydeł: 1600mm

# długość: 1410mm

# powierzchnia skrzydeł: 40 dm2

# waga do lotu: około 3700g (zobaczymy :devil: )

# sterowanie: 4 kanały, 6 serw standard

 

 

 

Pierwsze wrażenia:

 

Wielka paczka ale jakaś lekka :) Gęba mi się cieszyła :jupi: od ucha do ucha jak ją otwierałem :)

W środku pierwsze co mi się rzuciło w oczy to wielki laminatowy "pysk" - szczerze mówiąc to chyba dla niego kupiłem ten model.

Kadłub i skrzydła popakowane oddzielnie kilka przekładek folia bombelkowa i woreczki z "galanterią"

Generalnie zapakowane naprawdę dobrze.

 

Jakość:

 

hmm tu niestety mam sporo zastrzeżeń na pierwszy rzut oka to niestety folia nie jest zbyt pięknie naciągnięta :( miejscami dość mocno pomarszczona więc bez żelazka się raczej nie obejdzie.

Kleju raczej też pożałowali więc trzeba będzie "kapnąć" tu i ówdzie dla świętego spokoju.

Instrukcja obsługi po angielsku (uff - jakoś mi ten czeski nie leży :? )

Początkowo planowałem zapakować go używaną elektroniką z prywatnych zbiorów ale chyba raczej kupię wszystko nowe :twisted:

 

Na razie tyle, niedługo pobawię się przy nim troszkę - tu poprawię tam załatam i mam nadzieje że na wiosnę nim polatam ;) - taki wierszyk nawet mi wyszedł :lol2:

 

W miarę postępów w budowie będę aktualizował wątek

 

 



 

2.jpg

 

4.jpg

 

1.jpg

 

3.jpg

 

 

A oto planowany motorek do tego modelu

 

ASP FS 91 AR - ASP

 

silnik-asp-fs-91-ar-asp_2958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
Będzie konkretny przecinak do lądowania. :?

 

To będzie model nie przecinak ,nie oceniajmy "książki po okładce" ....

wszystjko zależy od masy końcowej ,którą uzyska sie po uzbrojeniu modelu.

A można go uzbroić na wiele sposobów. Serw mających taki sam moment jesty wiele przykład Futaba S3150 3,7 KGcm 23g i Futaba S9202 4,0KGcm 50g Jesli chodzi o zestawy czy gotowe modele nie ma szans na wykonanie w jednakowej wadze nawet laminatów nie wspominając o modelach drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin.

Silnik jest o.k.

W powietrzu będzie latał w miarę dobrze , jedynie mocne zaciągnięcie wysokości może powodować wpadanie w korek lub inne nieprzyjemne "turbulencje".

 

Jednak obciążenie na płatach jest bardzo duże i lądowanie będzie bardzo dynamiczne , a wiadomo czym się to kończy model , albo kangurzy albo urywa podwozie.

Podwozie wzmocnisz laminatem ,znowu dojdzie wagi i efekt jeszcze gorszy.

Widziałem na własne oczy jak latał podobny model i czym się to zazwyczaj kończyło.

Jeśli jednak jesteś fanem tego modelu, to czeka Cie masa pracy aby z modelu zdjąć minimum do 3kg. Inaczej będę ma tą niemiłą satysfakcję napisania " ...a nie mówiłem ..."

 

W moim Yaku wymieniłem podwozie na lekkie , serwa na 20g , zdjąłem 100 g balsy z takich dziwnych miejsc jak kabinka , a mimo to nadal lądowanie było przykre .

 

Ale skoro jesteś dopiero na starcie, to waga w rękę i poważ każdy element z osobna , będziemy wspólnie myśleć jak z przecinaka zrobić model.

 

 

Kamyczek.

Problem leży w powierzchni skrzydeł do wagi modelu.

Tu wychodzi niemal 100g/dm2,a przy modelu o takiej rozpiętości powinno być nie więcej niż 50-60.

Wtedy modelem lata się z przyjemnością ,a model ląduje cytując kolegę

"To pierwszy mój model który ląduje jak ważka ,a nie jak spadający kamień"

Jako doświadczony modelarz powinieneś chyba to wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Modele tego typu latają dobrze jedynie jak pracuje silnik i wymagają użycia jego mocy przy lądowaniu . Wytrawny modelarz nim polata i wyląduje ale jak zgaśnie silnik model bedzie stromo podchodził do lądowania mozliwe że zbyt stromo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.