Skocz do zawartości

SU 26 EPP z Cyber Fly


BART

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się z Tobą kłócił bo Ty wiesz swoje a ja swoje.

 

Miałem przeróżne wypadki w których cierpiało wszystko począwszy od silnika, dzioba, kadłuba skończywszy na sterze kierunku ale skrzydło wzmocnione włóknem i węglem nie doznało nawet najmniejszego uszkodzenia czy nadwyrężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

leciałem pionowo w dół na pełnym gazie ze 100 metrów i zaciągnąłem wysokość i wtedy to się stało :wink:

 

 

 

Edit: usłyszałem trzask ale pomyślałem że to nic takiego i latałem dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad napędem do swojego SU. Mam 2 dzwonki TP: jeden to 2410-09 nabyty specjalnie do tego modelu, i drugi 2408-21 - taki miałem w skrzydełku z awatara i na takim lata w swoim Yaku Wojtass. Mnie jednak nie zależy na szybkim modelu do agresywnej akrobacji, a raczej na spokojnym do nauki akrobacji, dlatego zakupiłem wolniejszy silniczek. Zapraszam jednak do dyskusji który silniczek lepiej zastosować. 2410-09 jest torszeczkę dłuższy i cięższy kilka gram. Pewnie i tak skończy się na tym że przetestuję obydwa silniczki, jednak mimo wszystko proszę o rady i podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pomylilem się, już wyedytowałem i poprawięłm (zresztą chyba nie ma silnika TP o oznaczeniu 2409-21 :))

 

Filmik widziłem, bardzo mi się podobał (między innymi pomógł w podjęciu decyzji o zakupie modelu), ale ponieważ nie czuję się jeszcze mistrzem pilotażu, a tym bardziej akrobacji, chiałbym zrobić trochę wolniejszy model (przynajmniej na początku). Jak mi się znudzi dam mu 2408-21. Generalnie jestem ciekaw czy tym modelikiem wogóle da sięwolniej polatać - czy nie będzie przepadał przy mniejszych prędkościach, może macie jakieś doświadzczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik zostal nagrany po 2 miesiacach latania modelami rc. Ja widze na avatarze ze delte masz, na 100% jest trudniejsza do opanowania od tego modelu. Wojtas juz pierwszego dnia krecil nim pelna akrobacje a wczesniej tez tylko trenerkiem latal. Model jest na prawde mily i przyjemny. Potrafi latac bardzo wolno, przy wietrznej pogodzie stoi w miejscu bez przepadania, tylko wysokosc traci. Mozna nim ladowac do ręki. 3x probowalem, 2x wyszlo ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to wsadzę mu 2408-21 a ten drugi zostawię do jekiegoś deproniaka 3d, bo na taki modelik też mam ochotę, a może do ESA. No ale najpierw SU.

 

A delta i owszem - był to mój pierwszy model - obecnie w stanie spoczynku - nie to że ubita - po protsu zestarzała się moralnie, spełniła swoje zadanie - nauczyła mnie latać.

Teraz katuje Fox'a i EG Multiplexa - ale i tu pomalutku zaczyna zalatywać nudą - dlatego na przyszły sezon muszę mieć coś do nauki akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na mysli przez ta gumę bo nie zauwazylem zeby sie giely. W kazdym badz razie jak widzisz wydziwiam tym modelem co sie da od kilku miesiecy i wciaz caly. Gdyby model byl sklonny do tego co stalo sie w Twoim Blascie to mialbym juz nim w piecu napalone :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i polatałem dzisiaj przy mocnym wietrze,ale SC 5cm od krawedzi to za bardzo do

tyłu.Szedł pionowo do góry i max.trym wysoksci w doł ustawił go dopiero w poziomie.

W locie pionowym w dół bez silnika leci prosto ,więc skrzydła są zamontowane ok.

W żylecie zaciągało go w dół przez trym steru wysokosci,więc musiałem go lotkami stale "podtrzymywać"

Przesunę SC od przodu na 3 cm i dam znać.

 

POwiedzcie Su-26-owcy gdzie macie SC?Zalecane 5cm jest w/g mnie za daleko.

 

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunąłem pakiet do przodu o 3 cm i o wiele lepiej,założyłem też cięższe smigło APC ,trudno coś powiedzieć o mozliwosciach figur bo bardzo mocno wiało .Harrier pod wiatr bezbłędnie,zyleta ok ,ale jeszcze trochę mi go zaciaga "pod spód"reszta wkrótce.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam kilka pytań :)

W locie na pleckach trzeba mu troche pomagać SW. Co zmienić żeby to wyeliminować ?:).

 

Model potrzebuje baaaardzooooooo dużo miejsca żeby zrobić pętelke, czy to może być powód zbyt wysuniętego SC do przodu ?

 

Kolejnym problemem jest to, że gdy zaczyna brakować prądu w aku, zasilanie zostaje nagle odcinane :\. Ostatnio stało mi sie to podczas pętli - urwane skrzydlo... Stało sie to w pierwszym locie - nie przyszło mi nawet na myśl, ze może sie takie coś stać :P.

Na szczęście to jest EPP, także bez problemu można pokleić. W każdym razie trzeba to wyeliminować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.