Skocz do zawartości

HB 11 budowa


Mirek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Teraz znacznie lepiej proponował bym jeszcze zdjąc hebelkiem delikatnie 0.5mm i położyć na całym elemencie tkaninę 110 -150 gr zabezpieczy to przed wgnieceniami i wzmocni balsę na styku ze skrzydlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak będziecie robili wzorniki do żeberek to skorzystajcie z programu Profili i w nim drukujcie.

Jeżeli będzie latał tylko z tym małym silnikiem to raczej profil typu NACA2415.

To wzmocnione miejsce jeszcze zalaminujcie tkaniną szklaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jak zerkam na plan widoczny na fotce to jest tam własnie taki profil dwuwypukły nie symetryczny. Jest to najlepsze rozwiązanie dla modeli nie akrobacyjnych ze srednim obciążeniem mocy silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorek fajny i to jeszcze japoński :D

Mirek ciekawe czy wyrobisz się w 4,6kg do lotu.

Mój model ciut mniejszy 145 cm dł. i 188 rozpiętości {cięciwa skrzydła 35 cm}tyle waży.

Kadłub teraz z silnikiem 26 ccm waży 3,5kg skrzydła 1 kg,6 szt. serw std. ,4 cele zasilanie zapłonu i 2 cele duże LiFe

Nie wiem czy nie powinieneś jednak zrobić nowego statecznika poziomego solidną kratownicę z kwadraciaków 10mm na 10mm{12x12?} tylna listwa wzmocniona sosną do tego podwójne zastrzały od góry i spody z prętów węglowych lub linek.

A co do oklejania to nie oklejałbym jednak tego Koweralem tylko folią.Oklejałem 2 kolorami folii z HC ,jest niezła i wychodzi tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo , jestem na etapie przygotowania do wykonania skrzydeł .Myślę że wykonam te skrzydła, dołożę wyposarzenie i wtedy wszystko zwarzę . Myślę że zmieszczę sie w 4,300 ale to są powtórne moje obliczenia .Niczego nie osadzam na stałę ,jeśli twoja sugestia okaże się właściwą , to nie stoi nic na przeszkodzie aby zrobić nowy statol.Sezon zimowy długi, a coś trzeba robić w te ponure wieczory.Tym razem jestem na forum Łukasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Brak czasu ostatnio jest moim największym wrogiem,ale czasem da się uszczknąc parę chwil na przyjemności

kopiadsc00138pd0.jpg

kopiadsc00139px4.jpg

w640.png

kopiadsc00142fa7.jpg

kopiadsc00146st4.jpg

to jest waga z silnikiem

we wnątrz wylaminowałem

kopiadsc00148kj1.jpg

teraz muszę się wziąc za mocowanie silnika,osadzenie zbiornika no i mechanizmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam cię Olo , wiesz że mnie zaskoczyłeś :lol: ,zapomniałem,teraz zostaje tylko mini szlifierka.Skrzydełko kleiłem dzisiaj,starałem się zrobic dokładnie a szczegół umknął.Zastanawiam się czy zrobi klapy.Na tym etapie jest to jeszcze możliwe.Doradżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starość robię się problemowy :D

Klapy raczej nie będą w tym modelu potrzebne.

Ja bym jednak je zrobił,takie 50/50 klapa/lotka nawet tylko po to żeby się przekonać jak będą tym modelu działać.Po oblocie można coś z czymś tam zmiksować i będzie fajnie :D

A jeżeli jeszcze nie miałeś modelu z klapami to tym bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olo za dobre rady.Faktycznie był by to pierwszy model z klapami, poprzednie(niektóre) próbowałem miksowac na klapo-lotki ale efekty były mizerne.kołysały się na boki.Czy przy zastosowaniu klap model będzie stabilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.