Skocz do zawartości

HB 11 budowa


Mirek

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory miałem trzy modele z klapami ale same górnopłaty.Przy takich proporcjach 50/50skuteczność klap będzie tak duża że nie będziesz musiał domiksowywać jeszcze lotek do klap.Ja nie zauważyłem kołysania,może u Ciebie były za skuteczne i zbyt wyhamowały model i dlatego taki objaw?

Jaki wznios zrobiłeś tym modelu?

Zauważyłem coś jeszcze muszę się zapytać :D

Pierwsze żeberko masz sklejkowe a czwarte jest chyba tylko balsowe,nie będziesz go wzmacniał sklejką?Chodzi mi o to żeby to dobrze powiązać rurę na bagnet z dźwigarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mirek te 0,5 stopnia to za mało jak na model do spokojnego i rekreacyjnego wożenia się po niebie.Ja bym zwiększył bo albo akrobacja albo rekreacja :D

Przy tej wielkości ma za mały silnik na większą akrobację ,jeżeli jednak planujesz założyć potem większy silnik to zostaw bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostawię taki kont zaklinowania, bo jak mówi stre przysłowie w miarę latania apetyt rośnie czy jakoś tak.W przyszłości nie wykluczone wrzucenie mocniejszego konia.Fokker- dzięki za podpowiedż ze stroną o silniku.Przeczytałem uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No serw to miałem w tym modelu trochę przetestowanych :D

Napisze ogólnie bez typów,wystarczą standardy tym bardziej że ster wys. napędzają dwa serwa.

Prawie wszystkie serwa jakie mam sa z metalowymi trybami i uciągu od 5 do 10 kg i takich używam,to różne firmy.Do gazu mam jedynie Hicka chyba 311 albo 422.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.