Skocz do zawartości

Quad pod dwukierunkowego Dshota


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem Panowie

Jak może zauważyliście, to ostatnio lubię wspominać o nowym ficzerze w Betaflighcie, czyli dwukierunkowym Dshocie. Więcej o nim napisałem tutaj ( http://pfmrc.eu/index.php/topic/77655-jak-posk%C5%82ada%C4%87-lepszego-quada-250/page-2?do=findComment&comment=738836 ), więc nie będę się powtarzał. To co jest istotne, to to, że do ostatnich paru dni był on dostępny tylko dla bardzo krótkiej listy wspieranych kontrolerów lotu. Chcąc koniecznie przetestować jak ten ficzer się sprawuje wykorzystałem przypływ niechcianych pieniędzy (serio, jest coś takiego, też bym nie przypuszczał) i zakupiłem odpowiedni sprzęt, aby złożyć dobrego, nowoczesnego quada który podoła wyzwaniom stawianym przez to rozwiązanie techniczne. Bo jak powszechnie wiadomo - życie jest za krótkie by nie eksperymentować (wstawcie sobie jakiś dobry żarcik o przedrostku bi w bidirectional i eksperymentach)

Na całość składa się:

-Kontroler lotu - Holybro Kakute F4 AIO - wolałbym Mateka, średnio mi się lay-up podoba, ale tylko to było dostępne w Polsce ze wspieranych FC
-Silniki - BrotherHobby Returner R6 2400kV - w końcu! W końcu mogę mieć to obrzydlistwo na swoim modelu!
- ESC UFOFpv 35A BLHeli_32 - skanibalizowane ze starego quada 5"
-Odbiornik R9 Mini - te odbiorniki są tek tanie, że nie widzę powodu do stosowania 2,4GHz w quadach obecnie
-Nadajnik Video - Holybro Atlatl HV v2 - filtrowanie ma całkiem fajne, ale jakoś nie chce gadać z FC po SmartAudio, co mnie nieco denerwuje
-Kamera - Runcam Swift 2 - skanibalizowany z poprzedniego quada
-Rama - Martian II z Banggooda - całkiem fajna, ale jakoś trąci myszką. Grunt, że jest sztywna
- i moduł GPS - bo się przydaje.

Ze względu na posiadane regle - złożyłem quada tak aby latał na pakietach 4s. Teraz trochę żałuje, ale o tym później.

Całość prezentuje się tak:

post-187-0-27088800-1551568522_thumb.jpg

post-187-0-73059400-1551568523_thumb.jpg

post-187-0-81480500-1551568524_thumb.jpg

post-187-0-90029800-1551568525_thumb.jpg

 

Całośc bez aku waży 378g. Bardzo standardowa waga, mój quad na 6s waży bez pakietu 385g.

Lata się tym zacnie, choć ku mojemu zaskoczeniu - ten quad wibruje jak popieprzony:
post-187-0-44470900-1551568748_thumb.png

 

Nie mam pojęcia co się tu dzieje. Tzn. Bardzo dużo syfu przechodzi przez filtry i to dla niskich częstotliwości, a przed filtrami to w ogóle nie ma o czym gadać.

Wydaje mi się, że problem jest jakiś na linii ESC - regler. Tzn. dla niskich obrotów silniki brzmią jakby coś chrobotało. To z reguły wskazuje na jakieś problemy z komutacją.

Mimo to - quad lata naprawdę przyjemnie, ale z jedną, dużą uwagą.

Pakiet 4s 1300mAh zjada w 2, 2,5 min :|

Nie ma tu porównania do 6ski, 6ska jest znacznie bardziej oszczędna. Trochę teraz żałuję, ze nie dorzuciłem do regli które pracują na 6s.

 

Jak lata można zobaczyć:

 

Niestety - RunCAM kolegi się uszkodził i film wygląda fatalnie. Ale za to ładnie widać, że mimo sadystycznego maltretowania przepustnicy nie telepie w żadnym punkcie (i tylko po to ten filmik jest, wrażeń innych nie dostarcza).

Jutro postaram się nagrać coś swoim Runcamem, będzie to wtedy jakoś wyglądać :)

 

 

A jaki jest finał eksperymentu? Kiedy chciałem skonfigurować flight controller i wszedłem na GitHuba po binarkę, to odkryłem, ze właśnie wypuszczono binarki do płytek F7. Innymi słowy - wszystkie eksperymenty moglem zrobić na quadzie na 6s, a ten był całkiem niepotrzebny :D

Ale quad, to quad, zawsze coś do latania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak w ramach update'u :)

 

Ku mojemu zdziwieniu - ten eksperymentalny quad stał się moją główną maszyną do latania.

Kiedy w moim, teoretycznie lepszym, quadzie na 6s muszę podmieniać coraz to kolejne elementy i żreć się z tunem, tak ten quad dzielnie znosi kolejne dziesiątki godzin lotu, zabija kolejne pakiety, a jedyne wymiany w nim to śmigła i anteny.

 

Z tego powodu stwierdziłem, że pokażę Wam jak lata ten quad kiedy jest już wyregulowany, wlatany itd. :)  Mam nadzieję, że komuś się spodoba (i że nikogo nie zemdli  :P ):
https://www.youtube.com/watch?v=QiT3IdTZfgs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.