Skocz do zawartości

DA-50R- jaki olej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem zapytać sie raz jeszcze o typ oleju przy docieraniu i później podczas normalnej eksploatacji. Motor musi być dobrze dotarty i później właścicwie eksploatowany.Docierają do mnie sprzeczne informacje.Docieranie to Castrol TT, a później? Motul 800 nie można używać,

Red Line trudno dostępny, Stihl HP też trudno kupić. Prosze użytkowników DA50 o opinię. To istotna rzecz.

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten temat poruszaliśmy. Na dotarcie mineralny np. Motul 100 lub inny podobny.Silnik się szybciej "układa" bo olej gorszy, a potem syntetyk np.Motul 600. Są to tylko przykłady(Castrol TT a potem Castrol R2 itp.), można stosować inne kombinacje. Oczy otworzyłem jak zobaczyłem że cyt:-Motul 800 się nie nadaje. A to czemu? Najlepszy olej do silników dwusuwowych, stosowany w crosie i w trialu! Tylko uwaga nie jest samomieszalny z benzyną! Przed lotami lub jazdą należy go wymieszać dokładnie. Z tego względu też nie można go stosować do układow smarowania z dozownikami bo jest za gęsty. I tyle.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten temat poruszaliśmy. Na dotarcie mineralny np. Motul 100 lub inny podobny.Silnik się szybciej "układa" bo olej gorszy, a potem syntetyk np.Motul 600. Są to tylko przykłady(Castrol TT a potem Castrol R2 itp.), można stosować inne kombinacje. Oczy otworzyłem jak zobaczyłem że cyt:-Motul 800 się nie nadaje. A to czemu? Najlepszy olej do silników dwusuwowych, stosowany w crosie i w trialu! Tylko uwaga nie jest samomieszalny z benzyną! Przed lotami lub jazdą należy go wymieszać dokładnie. Z tego względu też nie można go stosować do układow smarowania z dozownikami bo jest za gęsty. I tyle.Pozdrawiam

Temat poruszyliśmy ale nie do końca. Informacja o Motulu 800 pochodzi od dystrybutora silnków DA z Warszawy. Stwierdził on, że Motul 800 sie nie nadaje.Po jego używaniu wysiadły łożyska. Dlatego chciałbym dowiedzieć się coś więcej od uzytkowników tego silnika jakie stosuja oleje.sprawa docierania jest wyjasniona.Pozostaje tylko eksploatacja. Silnik będę miał za dwa dni.Po dotarciu pewnie sprawa stosowania oleju syntetycznego ostaecznie się wyjasni.

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fuchs Scoot 2 mineralny do docierania 1:30 - 1:40 - cena ok 27zł/l

Fuchs Silkolene Comp 2 plus po dotarciu 1:50 - cena ok 35zł/l

https://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AI?ARTN=6702.1L

 

Fuchs TITAN SYMIX SL po dotarciu 1:100 - cena ok. 50zł/l (Odpowiednik Amsoil)

 

 

P.S.

Na dotarcie mineralny np. Motul 100 lub inny podobny.Silnik się szybciej "układa" bo olej gorszy

 

Nie o to chodzi...

stosując do docierania olej mineralny unikamy m.in. zapiekania pierścieni...

Spala sie on w mniejszym stopniu niż syntetyczny i dzieki temu w pierwszej fazie docierania- gdzie występuje dużo wyższa temperatura w węzłach tarcia on ciągle jest - nie spalił się... SMARUJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o Motulu 800 pochodzi od dystrybutora silnków DA z Warszawy. Stwierdził on, że Motul 800 sie nie nadaje.

 

A kto jest dystrybutorem w Warszawie?

 

Ja mogę powiedzieć, że razem z kolegami latamy na Motulu już dobrych kilka lat i każdy z nas lata po kilkadziesiąt jak nie więcej godzin w sezonie. Jeszcz nie przytrafiła się żadna awaria spowodowana przegrzaniem silnika lub uszkodzeniami związanymi ze złym smarowaniem. Prędzej zaszkodzi zbyt duża ilość oleju. Kilka lat temu sam robiłem próby i latałem na Motulu silnikiem 3W i mieszałem olej 100:1. Silnik ma się dobrze do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem przewrotnie :D

 

Wkroczyłem w grono PPG, tam też motorki 2t o troszkę większych mocach i pojemnościach. Pytanie o olej zadałem jako pierwsze i polecają albo Castrola TT, albo MIDLANDA z Castoramy. Midland jest szwajcarskim olejem, niektórzy wylatali po kilka set godzin na nim bez kłopotów :D

 

Cena flaszki 0,6l to 15zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.