Skocz do zawartości

Benq DC C750 - maly test


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako ze mam zamiar zaczac robic fotki z wysokosci kupilem na poczatek najtanszy aparat jaki istnieje. Tutaj specyfikacja KLIK .

 

Aparat wyglada na solidnie wykonany, nie bedzie problemu z umiejscowniem serwa poniewaz budowa przypomina ceglowke. Posiada wyjscie AV. Jest w miare maly i nie bedzie problemu z umiejscowieniem na EG. Koszt - 200zl (czyli 50zl taniej od FlyCamOne2)

 

benq.jpg

 

 

Niestety doszedl do mnie dzisiaj i mialem tylko mozliwosc zrobienia zdjec gdy juz robilo sie ciemno. Wkrotce postaram sie o porownanie pejzaży z Canonem 590IS ktorego na razie szkoda mi wlozyc na model.

 

Oto fotki wykonane w dniu dzisiejszym, jak widac pogoda fatalna.

 

3.jpg

 

5.jpg

 

Pierwsze porownanie obydwu aparatow. Benq w nocy wymieka totalnie. Zdjecia robione bez lampy blyskowej.

 

Benq Auto:

 

9benqnoc.jpg

 

Benq po zmianie opcji "Swiatlo Żarowe" - tu juz troche lepiej

 

10benqnoc.jpg

 

Benq - swiatlo zarowe + EV -0.7 (tak polecali na rcgroups przy Pentaxie)

 

11benqnoc.jpg

 

Canon Auto:

 

9canonnoc.jpg

 

 

Gdy poprawi sie pogoda postaram sie o fotki z Kopca Wyzwolenia obydwu aparatow oraz porownanie sekwencji wideo. Mam nadzieje ze jakosc w sloneczny dzien bedzie duzo lepsza. W najblizszym czasie sprobuje cos wycisnac z tego aparatu.

 

Na razie czekam na nowego lipola do EG wiec model nie poleci przez conajmniej 10 dni. Mam czas na zrobienie kabinki.

 

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Canon musi pozostac nienaruszony, z pewnych wzgledow (KOBIETA) nawet nie chce zblizac go do modelu:) Benq mysle ze da rade porobic w miare przyzwoite fotki, jak sie rozpedze i bedzie to moje glowne zajecie w tym hobby to pomysle nad Nikonem. Zdjecia ktore robia userzy na rc-group sa niesamowite.

 

Wystarczy przejrzec ta galerie zeby zakochac sie w Aerial Photos.

http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=953518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda niestety nie daje zrobic mi testu aparatu. Dzisiaj na pare minut wyszlo slonce, nie zdolalbym dojechac do obiecanego kopca wiec zrobilem kilka fotek z balkonu. Jak dla mnie bardzo pozytywnie wypadl benq.

 

Canon:

canonz.jpg

 

Benq:

benqz.jpg

 

benqy.jpg

 

Zrobilem rowniez dla niego montaz do Easy Glidera. Poniewaz EG ma sluzyc rowniez do normalnego latania nie niszczylem kabinki i zalozylem ze aparat ma byc zdejmowalny w ciagu 5min.

 

egbenq1.jpg

 

 

egbenq2.jpg

 

 

egbenq3.jpg

 

 

Gdy nowy lipol zapuka do mych drzwi to przetestuje jak aparacik sprawuje sie w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam ten aparat. W ciemności zdjęcia to porażka, ale na słońcu radzi sobie dobrze. Z serwem zrobiłem trochę inaczej:

album_pic.php?pic_id=685

Włączanie/wyłączanie i pstrykanie zdjęć/filmów mam nas wolnym drążku(ster kierunku).

Dzięki temu oszczędzam energię i obiektyw(wysunięty jest narażony na uszkodzenia, zwłaszcza przy lądowaniu).

Też czekam na pogodę i okazje do testów w powietrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat ma opcje oszczedzania energii, ustawilem na 2min. Musze tylko polatac 2min bez robienia fotek i obiektyw sam sie zamyka, problem rozwiazuje sie bez pomocy serwa.

Migawke mam na 5 kanale pod przelacznikiem.

 

edit. dalem sobie spokoj z tym aparatem, nie zadawala mnie jakosc z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.