Skocz do zawartości

Flycamone2 - krótko trzyma bateria


SP-LUK

Rekomendowane odpowiedzi

masakra , podłączyłem kamerke do wolnego kanału , niby ok ,

włączam odbiornik i nadajnik a serwa zaczynaja wariować , wykonuja małe , chaotyczne ruchy , kiedy dotknąłem ruchomego obiektywu kamerki zeby ustawić na lepszy kąt , nagle silnik wszedł na max obroty , szybowiec wyrwał do przodu raniąc mnie w noge i uderzając w fotel.

 

niby wszystko całe , silnik sie leko okręcił w korpusie , ale poprawiłem

 

dalej sie tak nie bawie :( , podłączam zewnętrzny , niezależny pakiet , kosztem masy :( i w góre

 

 

P.S. czy dodatkowe zrdło zasilania , jakim jest bateria kamerki mogło wprawić w osłupienie odbiornik?? i dlaczego ruszanie obiektywem wzbudziło silnik ???? :?: :!:

kable podłaczone były prawidłowo , plus do plusa , masa do masy , a kabelek od sygnału odcięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co pomieszałes. Ja rozebrałem kamerke do gołej płytki. Patrzac od tyłu (obiektyw z przodu) na styki zewnetrzne to dwa z prawej strony masz - plus z brzegu , za nim minus. Płytka ze stykami jest przylutowana do płytki kamerki na czterech sprezynkach - interesuje nas ta para patrząc z prawej, blizej obiektywu + , za nim nizej - , nie ma tu żadnej filozofii, ja przynajmniej tak polutowałem i jest OK. Może pomieszałes styki wchodzace do odbiornika? Czerwony masz plus, a brązowy lub czarny to minus - one musza byc, pomaranczowy - sygnał odetnij... Moze we wtyczce do odbiornika jest zle. Porównaj z serwem...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka na pewno włożona dobrze , zresztą kabelek od sygnału jest odcięty , a mimo to mi wariuje

dopóki aparatura nadaje swój sygnał , niby jest ok , ale jak wyłącze aparaturę , to kamerka jakby przejmuje kontrole nad modelem - serwa robią co chcą , a poruszenie obiektywem powoduje uruchomienie silnika na max obroty ,

ponowne włączenie nadajnika przerywa ten cyrk i pozwala sterować

 

dziwne... ale prawdziwe

 

nie chce ryzykować utraty kontroli w powietrzu , zakładam niezalezny pakiet ( kosztem wagi :( ) i tyle,

może to kwestia modelu odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kamerka ma wybrowadzone złączę czteropinowe.

 

1-sygnał

2-sygnał

3-masa

4- +5V

 

Co to są za sygnały na pinach 1 i 2? w/g polskiej instrukcji z www.model-fan.com.pl to jakieś sterowanie. Ale o co można sterować? Może są to wyprowadzone przyciski które są z boku kamerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dopóki aparatura nadaje swój sygnał , niby jest ok , ale jak wyłącze aparaturę , to kamerka jakby przejmuje kontrole nad modelem - serwa robią co chcą , a poruszenie obiektywem powoduje uruchomienie silnika na max obroty ,

ponowne włączenie nadajnika przerywa ten cyrk i pozwala sterować

Kolego SP-LUK albo coś przespałem, albo pierwszy raz włączasz sprzęt RC :shock:

Zasada jest taka: najpierw załączasz nadajnik a następnie odbiornik, przy wyłączaniu: najpierw wyłączasz odbiornik a następnie nadajnik. Odbiornik zostawiony "samopas" bez włączonego nadajnika ma prawo "wariować", dotykając kamerę oraz zbliżając dłonie do anteny wprowadzasz lokalne zakłócenie (indukcja) a ponieważ nie ma sygnału sterującego z nadajnika (bo wyłączony) w odbiorniku zaczyna się zabawa ze "stanami nieustalonymi" :idea:

Ewentualnie magia, ale to chyba nie te forum... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.