Skocz do zawartości

SIG- Piper CUB co i jak


Kuba Kłosowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fajnie, że kontynuujesz budowę :D.

 

Serwa używane były 2 [322], 3 nie było używane, bo było "zepsute", tzn. Hitec obrócił zębatkę z blokadą i nie chciało się kręcić..., ale o tym wiedziałeś [przed zapakowaniem aparatury to odkryłem] a cztery 325 nie były wogóle używane [prócz sprawdzenia, że działają].

Saku pakiet u mnie działał-chyba nie umiesz lutować, bo nawet się naładował i działał :jupi:.

Kanał 6 z tego co pamiętam jest prawidłowo... odwrotnie to było chyba na serwie micro, które było stuknięte...[albo coś Grzesiek, przy zamianie drążków namieszał wewnątrz... ]na 100% na początku przy sprawdzaniu było normalnie, jak sprawdzałem przed wysłaniem to też chyba było normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam po bardzo długiej przerwie. Jestem zawalony nauką po łokcie dlatego prace posuwają się bardzo mozolnie, ale idą do przodu, co najważniejsze. Mam pokryte folią skrzydła i ok 60% kadłuba, pozostał jeden bok. Po oklejanie będę mógł wkleić statecznik poziomy, i zamocować ruchomą część statecznika pionowego. Pomalowałem również mordkę, by pasowała kolorystycznie do reszty konstrukcji. Silnik zamocowałem bokiem, tak by jak najmniej wystawał, nie tracąc na wygodzie odpalania ( ciężko by było obracać dwumetrowy model do góry kołami tylko po ty by go odpalić), dodatkowo w takiej pozycji łatwo regulować skład mieszanki, gdyż zawór jest skierowany ku górze i wystaje delikatnie poza obrys osłony. Do skrzydeł wmontowałem własnoręcznie zrobiony układ świateł, a dokładniej 3 diod 10mm na końcówkach skrzydeł i zakończeniu kadłuba. Może w przyszłości dorobię jeszcze światła lądowania. Zdjęcia postaram się wrzucić wieczorem.

 

Edit: a oto obiecane fotki:

 

dsc00395.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00397.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00398i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00399.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00400u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00401.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00402.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00403t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00405fn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00406.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Półtoraroczne dziecko w domu wraz z moją nieobecnością = straty :?

Przednia szyba leżała na kanapie, gotowa do klejenia, a tu dziecko, któremu spodobało się przebywanie w moim pokoju i dotykanie wszystkiego co moje, ku mojemu niezadowoleniu połamało ją :( Czy ktoś, z szanownych osób czytających ten wątek ma w swoich zbiorach, taką właśnie szybę? Chętnie odkupię takową, by ukończyć model. Niestety nie mogę znaleźć takiej w Polskich sklepach, może ktoś z was widział części zamienne do mojego modelu?

 

EDIT:

 

Zdjęcia z 98% ukończenia modelu.

dsc00421s.jpg

 

dsc00423os.jpg

 

dsc00424dp.jpg

 

dsc00425zh.jpg

 

dsc00426u.jpg

 

dsc00427kj.jpg

 

dsc00428k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za post pod postem.

 

Planuje zakup modelu, którym nauczę się pilotażu. Wybór padł na Easy Glider'a. Myszkując w hobbyking natknąłem się na TO . Czy może to byc podróba EG?

Jeśli tak, to raczej go kupię, aparaturę własną mam, ale mam pytanie: Czy TEN pakiet będzie odpowiedni? A także co jeszcze musiałbym dokupić, wątpię by mój odbiornik wytrzymał 11 V. Podejrzewam że muszę posiadać układ BEC, tylko jaki? proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Hitecu 6 oryginalny moduł ( HPF-MI) 35MHz. Poszukuję ekstremalnie taniego zapasowego odbiornika pasującego do tego modułu. Zamierzam kupić model treningowy, a nie chciałbym wydawać na to zbyt dużo pieniędzy, wiadomo, początkujący modelarz= dużo kraks, które mogłyby uszkodzić delikatną elektronikę. Poszukiwany odbiornik musi być przynajmniej 5 kanałowy. Czy ma ktoś jakieś propozycje? Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za moje niedoświadczenie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.