Skocz do zawartości

Który lepszy??


mataus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Mam pare pytanek co do tych dwuch modeli,wiem ze to nie są żadne modele dobrej jakosci lecz prosił bym zebyście mi wskazali który lepszy dla 8 letniego dziecka.Oto linki

http://allegro.pl/item486659939_samolot_r_c_dwusilnikowy_1_promocja.html

http://allegro.pl/item485707195_niezniszczalny_samolot_warszawa_sklep_zobacz.html

 

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmiolatek powinien mieć model o grubym profilu ,który wolno będzie latał .Mam to sprawdzone.Mój syn w wieku 7 lat poradził sobie z szybowcem RC o balsowej konstrukcji ale model latał powoli i był mocnej konstrukcjii .Teraz syn ma 14 lat i jest zawodnikiem.

W dzisiejszych czasach jest EPP,Elapor i sporo modeli.Nie kupuj tylko tych zabawek.

Napisz ile możesz wydać , ile masz czasu na to hobby jakie zdolności manualne to coś dobierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,Modelarsto nie należy do najtanszych, choć w porównaniu z takimi hobby jak picie czy palenie to i tak wychodzi taniej.

Za podobną kwotę możesz próbować szukać okazjii na forum lub allegro ale niech to będzie prawdziwy model

W tej kwocie możesz też próbować zrobić RC z rzutka proponowanego przez krj2

Za 50 zł kupisz starą ale sprawną, prawdziwą( 35 Mhz) aparaturę + miniodbiornik + 2 serwa po 19 zł nowe a po 10 używane+ pakiet z 4 akumulatorków po 4 zł.

Niedawno kupiłem rozbity model ( do wyrzucenia)za 20 zł w którym były 2 miniserwa Graupnera -takich rzeczy można szukać.

Tego typu modele łatwo się naprawia(elapor) a nie są to zabawki tylko dopracowane samolociki.

 

Na 27 Mhz też da się latać ale daleko od ludzi lub trzeba się liczyć z niespodziewanym upadkiem , co w tym modelu nie jest znowy takie grożne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie orientuje to wszystkie te zabawki sa na 27 MHz

Oriole jest na 40MHz.

I z proponowanych lata najwolniej , ale czy 8 latek go opanuje... nie wiem.

Ja miałem dwa takie w obawie o czesci zamienne i drugi komplet okazal sie niepotrzebny bo naprawia się to bardzo prosto.

Sprzedałem już obydwa bo nimi nie latałem. Uzywany poszedl za 70zł z całym kompletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.