Skocz do zawartości

Moj pierwszy model


killer112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałem dzis wam pokazac moj pierwszy model.Prosze o wyrozumiałosc,chciał bym abyscie mi powiedzieli co moge poprawic

 

jeszcze drugiego skrzydła brakuje

http://img55.imageshack.us/my.php?image=dsc00245ba3.jpg

 

http://img55.imageshack.us/my.php?image=dsc00248hi7.jpg

 

http://img360.imageshack.us/my.php?image=dsc00249ye1.jpg

 

Po nacisnieciu na link prosze troszke poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A model wygląda jak po krecie. Te skrzydła, to jakiś żart prawda? Wykałaczki prosto w piankę, bez wzmocnień, wyrwie przy rzucie. A to coś robiące za odbiornik regulator itd. jak kolega wyżej mówi zasięgu więcej jak 40m nie ma. I pewnie jest na 27mhz.

 

Skrzydło bez wzniosu? Skoro nie ma lotek to wznios powinien być by był stateczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, to "coś" wygląda strasznie. Nawet modelik po potężnym "krecie", czyli czułym spotkaniu z matką Ziemią, nie powinien TAK wyglądać.

Zabrakło czegoś, co nazywa się "kulturą techniczną". Zupełnie nie traktujesz materiału poważnie. Widać, że ciąłeś go tępym ostrzem. Skrzydło jest nierówne i potężnie wymęczone. Patyczki od szaszłyków to raczej nie bardzo się nadają na dżwigary.

Zadowoliłeś się pierwszymi wersjami wyciętych elementów. A tym czasem, jak widzisz, że coś nie wyszło zgodnie z planem i założeniami - trzeba zrobić to od nowa, i jeszcze raz od nowa, i jeszcze raz. Aż będzie prawidłowo.

 

Prawdę mówiąc, powinieneś wyrzucić to do kosza. Następnie poszukaj planów elektrycznego trenerka z depronu. Na tym forum znajdziesz plany takich modeli.

Pierwszy model, zbuduj dokładnie wg planów. Nie wprowadzaj na razie własnych "innowacji". Zmuszenie czegoś, cięższego od powietrza, żeby latało, i to tak jak chcemy, nie jest łatwe, ani proste. Potrzeba naprawdę przyłożenia się i umiejętności. Porażki są wpisane w ostateczny wynik, a każda czegoś uczy.

 

Weź głęboki oddech. Weź nowy materiał, sprawdzone plany i wg nich zbuduj następny "pierwszy" model, z odpowiednim przyłożeniem się do tego zadania. :wink:

Niektórzy budują modele po kilka lat. Tydzień, czy dwa tygodnie - to naprawdę szybka robótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna fajna, z butelki czy jak?

 

A teraz trzeba koledze wytłumaczyć że to coś to nawet samolotu nie przypomina, chyba że w układzik kaczki (jeśli tylna cześć ma ok 1m xD) :lol:

Popatrz na inne konstrukcje jak radził motylkowaty (motylasty, na motylkowaty mi Mozilla poprawiła xD), zobacz jakie mają wymiary itd. jeśli chcesz już coś zbudować, zacznij od prostych konstrukcji a zarazem sprawdzonych: np. zefirek. Popatrz też na mocowania wszystkiego itd. bo ta wręga silnika to naprawdę dowciapna. :mrgreen: W osprzęt też musiałbyś się wyposażyć. Szczotki są już przestarzałe, ale jeśli nie masz innej a masz już regulator to ok. Jeśli nie masz regulatora wymień ją na bezszczotkę. Rozejrzyj się za normalnym wyposażeniem, wejdź w dział elektronika tam wszystko jest :wink:

 

A to co zrobiłeś wyrzuć lub zostaw na pamiątkę "swej męki modelarskiej" zwaną początkową :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie takie modele to ja robiłem mając 5 lat. Ja bym się wstydził tego mojej mamie pokazać bo by mi zabroniła modeli robić, a co dopiero na forum. Brak słów. Śmiać się czy płakać ?? :?

 

 

 

 

Edit: Jak będziesz go "uczył latać" to błagam nakręć to i wstaw na www.youtube.com , chcę to zobaczyć !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - liczy sie chęć, widać że chłopakowi sie bardzo nudziło i zaczął model robic - grunt że takie coś go bawi ;). Niestety trzeba przyznać że ten model to totalna porażka i powinieneś wyciągnąć z niego silnik a całą reszte wrzucić do pieca :P.

 

Poczytaj forum i jeśli interesujesz sie modelarstwem wybierz którąkolwiek konstrukcje proponowaną na początek i bierz sie do roboty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne :mrgreen: .Nie komentuje tego.Chłopie,czy ty nzasz coś takiego jak precyzja?Bo twój """"model""" nie wiadomo czego wyglada jak wycharatany siekierą,widać że nie masz najmniejszego pojecia nie tyle o samym modelarstwie co o materialach i ich obróbce.Powiem szczerze że jeśli to nie jest żart to to jest najokropniejsza rzecz jaką w życiu widziałem.Aczkolwiek nie zrażaj się i buduj nastepnego, z dokładnością 0,5mm tnąc ostrą żyletka :lol:Szczerze polecam ci Zefirka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczerze. Po co tu zamieszczasz, dla zabawy?

To nie jest śmieszne tylko żałosne.

Nie poeci to, za nic. Nie zabieraj się za rzeczy które chcesz byle szybko odwalić...

 

Poszukaj planów RWD by Skazoo i nie myśl, że zrobisz to w 20 min (co widać po tym "modelu")... W ogóle masz jakieś sterowanie ? (ster kierunku, wysokości) ?

 

Ośmieszyłeś się tym tematem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.