Skocz do zawartości

Aparatura


mkilly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Włąśnie zaczynam moją przygode z modelarstwem. W tej chwili jestem w trakcie robienia modelu Toto - 0 zastanawiam się jaką wybrać aparture. Wiem, że zaraz ktoś mi napisze żebym przeczytał forum bo setki tego typu pytań były juz zadawane. To prawda przeczytałem praktycznie każdy post dotyczacy aparatur w dziale dla początkujących i w dziale aparatur. I powiem, że jestem bardziej zakręconyniż byłem. Moje wnioski są takie: aparatura E-sky jest nie polecana, dobra jest aparatura Optic. O aparaturze Zebra różnie się forumowicze wypowiadają, Laser też są rózne opinie. I teraz nie wiem. Czy kupic na początek mega tanią aparaturę ?? Czy troszkę droższą?? Czy dysponując 300 zł kupie coś sensownego ?? Czy już lepiej jakąś tanizne?? Czy E-sky naprawdę są takie słabe ?? Naprawde już nie wiem. Proszę o konkretne modele. Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 300 zł to można czasem kupić ciekawą aparaturę ale używaną i czasem to jest najbardziej rozsądne wyjście na początek. Przy najprostszych aparaturach, nawet jak z zasięgu będziesz zadowolony, to bardzo szybko może się okazać, że przydałby się komputer, więcej mikserów itd.

Ja na początku kupiłem Zebrę 4 i była używana tylko w pierwszym modelu. Potem kupiłem używaną Sanwę RD-6000 i to była moja poststawowa aparatura. Dopiero kiedy się okazało, że 6 kanałów to mało musiałem kupić coś większego ale do większości modeli 6 kanałów spokojnie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam tyle wiedzy o modelarstwie :roll: ale wypowiem uważam że dobrą aparaturą na początek jest laser 4 lub laser 6 ja narazi używam Lasera 6 lecz już nie długo laser 6 nie będzie wystarczający do modelu klasy f3j-szybowce termiczne i teraz mysle nad kupnem eclipsa 7 gdyz juz wszstkie potrzebne mi funkcje ma ale na poczatek laser 6 lub 4 wystarcza takie podstawowe miksy maja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eski,Laser i Zebra to są proste aparatury brak w nich możliwości zapamiętywania ustawień trymerów co jest utrudnieniem bo nigdy nie jesteś pewien czy coś ci sie nie pozmieniało.Nie warto tego kupować skoro za trochę więcej kasy masz radio z komputerem które tych ograniczeń nie ma.Jak raz ustawisz trymer to zapamietuje te ustawienia.Pozatym masz do dyspozycji mixery i pamięć kilku modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tego się obawiałem. Jedna osoba pisze, że laser wystarczy drugaa żeby dać sobie z nim spokój ?? A co sądzicie o takim rozwiązaniu. Kupić E-skaya z alegro za 60 zł i zobaczyć czy podoba mi się ten sport i wtedy zdecydowac ?? Ale moje obawy są takie, że jeśli mam przez słaby nadajnik roztrzaskać model to mi sie nie bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry wybor. I tak nie bedziesz daleko latal pierwszym modelem. Watpie ze dalej niz na 100 metrow. Jak Ci sie spodoba to sobie kupisz porzadna aparature. Kupowanie Lasera to pojscie na polsrodki a to konczy sie zawsze najwieksza strata w Twojej kieszeni. O tym juz tez wspominalismy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłbym Ci tak, kup sobie (jak znajdziesz używany to Cię taniej wyjdzie) np. Optic 6 akurat ten, ponieważ miałem i byłem bardzo zadowolony, a jak dojdziesz do wniosku, że to jednak nie dla Ciebie (bo jak piszesz jeszcze nie wiesz), zawsze możesz odsprzedać :wink: w końcu aparaturą kreta nie ubijesz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś pewien czy modelarstwo ci się spodoba,to i owszem kup E-Sky a do tego zbuduj sobie opisywanego na forum RWD-5 by Skazoo lub Zefirka. Koszt budowy pustego modelu to na upartego kilkanaście złotych. Do tego dwa najtańsze mikro serwa 8 gramowe. Odbiornik na początek też może być E-Sky. Największym kosztem będzie silnik, regulator obrotów i akumulator. Oczywiście będzie też potrzebna ładowarka. Mimo wszystko na najprostszy model będziesz musiał wydać te 300-400 zł (wszystko razem z aparaturą). Niestety zawsze najtrudniejszy do przeskoczenia jest pierwszy zakup, wyposażenie wędruje pomiędzy modelami.

Jeśli nie chcesz budować to spraw sobie Nemo E-Sky. Jak go rozwalisz to możesz całe wyposażenie z niego wpakować w nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie pewien, ze mi sie spodoba. kupilem juz jednego gotowca i prawde mowiac nie bardzo mi latał powiem wiecej: bylem postrachem kretów na polanie na ktorej chcialem latac lol po 10 minutach i okolo 5 upadkach mocowanie śmigła się odłamało. I dopiero naprawiajac model poczulem, ze to moze byc fajne. Smieszne bo jak go naprawilem szkoda mi bylo ze jest juz gotowy lol. Na szczęście znowu sie rozwalil :) i jeat robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tylko 4 kanaly. Powtorze sie... ehh

 

Kup:

najtanszy e-sky

uzywana aparature 6kanalowa - 300-350zl (mx-12 albo optic6 albo jakas sanwa)

aparature 6 kanalowa i wiecej 2.4ghz, 600zl+

 

 

Nic innego moim zdaniem nie powinno Cie nawet zastanawiac.

 

http://allegro.pl/item489714064_hitec_optic_6_synteza_pelen_zestaw_bcm.html

Zobacz, aparatura z synteza (nie potrzebujesz kwarcow) od kolegi z forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie podpowiedzi. Postanowilem jednak narazie kupic najprostszy nadajnik. Chce zobaczyc ogolnie jak sie lata bo tym samolotem co zakupilem na allegro to mozna... w sumie nie wiem co. totalny nielot :) Ale dzięki niemu zauwazylem, ze modelarstwo moze byc fajne. Poza tym zuważam u siebie dziwną (a może nie ??) przypadlośc. Bardziej lubie strugać niż latać. Ale moze to wina nielota :) Jak moj Toto bedzie latal to moze i latanie polubie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki. nie myslcie, ze jestem jakims dziwnym gosciem co zmienia co chwila zdanie ale caly czas szukam szukam i wciaz szukam. obiecuje, ze to ostatnia moja propozycja i juz dluzej nie mecze. co myslicie o Spektrum Air DX5e DSM2 5 kanałow.

 

P.S.

forumowicz chomiq napisal:

"Moja rada: Pomyśl o dobrym nadajniku w rozsądnej cenie na 35 MHz (np. MX-12, MX-16s, nawet Optic 6) i odbiorniku o dużym zasięgu lub podwójną przemianą i problemów nie powinieneś mieć, lub kup dobrą aparaturę na 2,4 GHz (nie żadne walkery czy esk-y, ale np. SPECTRUM) i też będzie git. Licz się jednak z tym, że 2,4 GHz póki co jest droższe od 35 MHz (koszt każdego dodatkowego odbiornika)." o co chodzi z kosztem kazdego noweg odbiornika przy aparaturze 2.4GHZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chodzi z kosztem kazdego noweg odbiornika przy aparaturze 2.4GHZ

Witam!

chodzi o to, że odbiorniki 2,4 GHz są znacznie droższe od klasycznych 35MHz. Co prawda na początek wystarczy Ci jeden odbiornik, ale z czasem i z nowymi modelami okaże sie, że przydałyby sie kolejne odbiorniki.

Aparaturę Spektrum Air DX5e DSM2 miałem w rękach i powiem tak: kolega nabył ją drogą kupna w zestawie z odbiornikiem za około 300 PLN i jak za tą cenę to ciekawa propozycja. Po pierwsze jest to prawie cena zebry, no może lasera a otrzymujesz 5 kanałów (piąty do drugiej lotki - nie jesteś skazany na użycie kabla Y - rozgałęziacza) w częstotliwości 2.4 GHz (nie musisz się przejmować zakłuceniami, kwarcami, i kanałami na których latają inni modelarze). Zasilana jest przez 4 paluszki - nie musisz kupować pakietu odbiornika. W dodatku na tych 4 paluszkach latasz ile wlezie. Aparatura fajnie leży w dłoniach, żadnych problemów z zasięgiem.

Minusem jest oczywiście brak komputera - gdy będziesz miał więcej modeli będzie problem z zapamiętaniem ustawień do każdego z nich. Ja latam na Sanwie VG 6000 - ona ma fajny komputer z miksami i pamięcią 4 modeli - to naprawdę się przydaje. Z drugiej strony jeśli ją kupisz, polatasz pół roku i stwierdzisz, że już ci nie wystarcza, to na allegro pewnie bez większych problemów sprzedasz ją za 250 PLN i wiele nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.