Skocz do zawartości

Problem z odbiornikiem CORONA RP8D1


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie ostatniego latania Twinstarem w odległości około 600 metrów całkowicie straciłem kontrolę nad modelem , postanowiłem sprawdzić zasię jaki mam na złożonej antenie nadajnika MX-16 umieściłem na drewnianym stołku wysokości 100 cm, po odejściu na 10-12 metrów pojawiaja sie pierwsze zakłócenia po 25-30 metrach nastepuje całkowita utrata zasięgu . Odbiornik zasilałem z osobnego pakietu , jestem zaskoczony tak słabym zasięgiem przed zakupem odbiorników przejrzałem recenzje i były pozytywne a tu taka niespodzianka dwa odbiorniki i na obu taki sam słaby rezultat . Jakie sa wasze doświadczenia z tym odbiornikiem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Nie chcę zakładać osobnego tematu bo odbiornik ten sam tylko problem inny.

Odbiornik "traci pamięć". Programuję go i działa normalnie. On/Off x10... wszystko cacy.

Zostawiam na noc. Rano po włączeniu kontrolka miga jak przy skanowaniu kanałów i ogólnie głupieje.

Po chwili się stabilizuje (albo i nie). Pomaga reprogramowanie i znowu wszystko cacy.

Mam na stole jeszcze dwie takie Corony i one chodzą normalnie.

Ta walnięta latała w spalinie i mogła być przyczyną jej zgonu. Zresztą swoje odsłużyła ;)

Dla przyszłych pokoleń to w przypadku zauważenia jakoś anomalii polecam test odbiornika po kilku dniach przerwy. Odsłonić sobie diodę, załączyć, odbiornik powinien zamrugać, kopnąć w stery i potem dioda ma się palić równo (oczywiście wcześniej odpalić nadajnik).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.