Skocz do zawartości

Mode...


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie kwestia dotyczy konfiguracji drążków. Do tej pory latałem na Mode1 (gaz i lotki po prawej). Obecnie buduję (a w zasadzie kończę) mały "plecakowy" modelik dwukanałowy. No i zastanawiam się jak przypisać drążki bo sterując tylko lewą ręką(kierunek i wysokość) troszkę "dziko" i wypada przestawić kierunek na prawą stronę.Mam tylko obawy czy na tym przemieszaniu nie ucierpią inne, pełnowymiarowe modele :roll: . Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass? Toz to standardowy mode1.

 

 

Ja bym na miejscu kolegi nie zmienial nic, to moze tylko skutkowac kraksą. Juz sie zdazali tacy ktorzy latajac cale zycie na mode1 probowali helika na mode2 :P Zle sie to skonczylo dla modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mode1 gaz i lotki po prawej a SW i SK po lewej- to starndard. Gdy uczyłem się latać miałem silnikówkę bez lotek i instruktor ustawił kierunek po prawej(z 10lat temu).Tak nauczyłem się latać ale jakiś rok temu stwierdziłem ze pora się przestawić na mode1. Do tej pory mam czasem pomieszane odruchy. No cóż najwyżej będę mógł dłubać w nosie podczas latania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom000 - nie zmieniaj nawyków, bo się to zemści na tobie. Sam latam od ...... ( to już 18 lat ) na mode-1, niedawno w związku z próbami "pośmigania na smigłowcach" próbowałem się nauczyć latać nimi na mode-2 ( fajnie mieć całą głowicę na prawej ręce ). Fakt na symulatorze to jakoś nawet szło, parę lotów tez udało mi się odbyć w realu ( do Biedronki mam daleko :) ), ale w momencie extremalnym dała o sobie znać "pamięć palcy/ palców" i ..... dupa panie Ferdku, lama mnie się rozprysła o posadzkę na jakieś dwa hektary. Teraz latam nią ma mode-1 i nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i zastanawiam się jak przypisać drążki bo sterując tylko lewą ręką(kierunek i wysokość) troszkę "dziko" i wypada przestawić kierunek na prawą stronę.

 

W przeciwieństwie do innych napiszę, że warto o tym pomyśleć.

Ja latam w Mode 2, czyli:

- w lewym drążku kierunek i gaz

- w prawym drążku lotki i wysokość.

Latając modelami bez lotek, podpinałem kierunek zamiast lotek - dlatego że w modelach, zwłaszcza małych to głównie lotek używa się do skręcania. Pomijam poprawność takiego zakrętu, ale w sytuacji, jaką opisuje tom000 przełożenie kierunku zamiast lotek będzie zapewne naturalną konsekwencją takich przyzwyczajeń.

To są jedynie domysły, nie wiem jak lata tom000 i na ile sprawnie posługuje się kierunkiem.

 

EDIT: O, instruktor tak samo robi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w modelu na którym uczyłem się latać nie było lotek i sk miałem razem z gazem po prawej. Gdy przestawiłem się na mode1 (lotki po prawej) miałem problemy ze "świadomym" używaniem" sk .Jeśli chodzi o zwykłe zakręty no powiedzmy że tego nie widać bo skręcając równocześnie w takim samym stopniu lotkami i sk jakoś ten zakręt wyglądał. Gorzej było np w sytuacjach podbramkowych lub w akrobacjach gdzie trzeba wiedzieć co to lotki i sk :wink: TAk więc widać że miałem problem z przestawieniem się więc chyba nie będę kombinował i zostawię sw i sk po lewej. uff ale namieszałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie w praniu co zrobię bo już się sam zamotałem :? Sprawa wydaje się błaha jeśli chodzi o żywot tego modelu dwukanałowego. Jednak człowiek się boi o większe modele tym bardziej że w tym sezonie poprzez wredną usterkę aparatury rozpier... 3modele :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.