Skocz do zawartości

Motoszybowiec skyhawk TW-742


benq

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeśli pozwolicie to się nie zgodzę z wami ;) oczywiście kwestę zakupu pozostawiam koledze który stożył temat ale swoje 3 grosze wtrącę :)

Mam SL i SKY HAWKA i jeśli chodzi o wykonanie (estetykę) to przepraszam ale SL wymięka w przedbiegach bo jest po prostu brzydka jak noc ;) a serwa sypią się jak nie powiem co (u mnie serwo od SW padło jeszcze przed pierwszym lotem!!!) Silniki mają tej samej klasy ale np mocowanie serw moim zdanie w SH jest duo lepsze niż klejeni na taśmie tak jak ma to miejsce w SL co do latania to nie bardzo jest co porównywać SL ma "uszy" większą powierzchnie skrzydeł i nie ma lotek więc ewidentnie jest bardzo stabilna i prosta w locie natomiast SH ma lotki jest mniejszy i szybszy dzięki czemu może więcej ale mniej wybacza :-) Co do nadajników to moim zdaniem są tak samo badziewne w SL jak i w SH ale jeżeli faktycznie ktoś chce się związać z modelarstwem na dłużej niż jeden model to musi kupić sobie po prostu dobre radio bez różnicy czy będzie latał gotowcami czy sam będzie coś sobie lepił w garażu, :twisted: a jeśli jest inaczej to nie ma lepszej aparatury niż ta z zestawu RTF ;D Nemo jest jeszcze mniejszy i cięższy od SH i z szybowcem ma niewiele wspólnego wiec nie będę o nim tu pisał. Mam nadzieję że nikt mnie tu nie zaatakuje że naskoczyłem na standardy modelarskie jakimi są SL czy NEMO moim celem było jedynie małe porównanie ich do dalekowschodniego standardu jakim jest SH :lol2: Jak mówiłem na początku decyzje zakupu pozostawiam koledze benq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Sky Hawk już ok. 4 miesiące, dokupiłem 2 pakiety i wykonałem ok. 200 lotów (b. często z pętlami, ranwersami, przeciągnięciami itp.). Nie jest wcale łatwy w pilotażu i dlatego początkujący pewno zaliczy kreta, a przy tej konstrukcji kadłuba może rzeczywiście wymagać napraw. Ja jednak jestem zadowolony, aparatura 27,12 nigdy nie zawiodła, jest dobry do zabawy. TRZEBA GO JEDNAK CAŁY CZAS KONTROLOWAĆ, INACZEJ ZARAZ ZACZNE NP. SPIRALĘ DO ZIEMI.

Mam też Sky Lady (ok. 100 lotów) i nie widzę różnicy w jakości wykonania (oba modele to typowa "chińszczyzna"-mimo że SK nie jest chiński). Łatwiejszy w pilotażu jest SK.

Podsumowując - oba to "badziewa", ale na początek mogą być, trzeba jednak okleić skrzydło i stateczniki taśmą "jack" (ja tak zrobiłem) i wtedy bez problemu wytrzymują nawet silne "krety".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKO SIĘ ZGADZA. Jak przjeżdżam rano do pracy (7.00) to wylatuję z rana 3 pakiety (3 loty) potem ładuję (mam 2 ładowarki) i po południu znowu 3 pakiety - wychodzi 6 lotów i tak 2-3 razy w tygodniu. Mam własną firmę więc mogę zawsze przerwać pracę na 1-2 godziny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Siemka sory za niezły odkop, ale widze , że tutaj toczyła się rozmowa na temat modelu, który kiedyś kupiłem i mam z nim problem ;] . Konkretnie Mam uszkodzone zębatki w serwie umieszczonym na skrzydle, a że jestem początkujący w temacie kompletowania części to mam do was pytanie - jakie serwo kupić? Tak żeby pasowało do modelu i miało odpowiednią masę (to chyba ważne ;p ) znalazłem jakieś, ale wolałem spytać się specjalistów czy to będzie dobre :

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6459

 

I jeszcze jedno - czym się różnią serwa cyfrowe od analogowych? Mam nadzieję że to nie jest tak, że analogowe to te, które wykrywają kąt nachylenia drążka i według niego ustawiają odpowiedni kąt obrotu orczyka, a cyfrowe to takie, które po lekkim wychyleniu drążka lecą od razu na pełne wychylenie?

 

wymiary mojego serwa

22,2

28,6

11,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.