Skocz do zawartości

Motoszybowiec skyhawk TW-742


benq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zakupić samolot Tw-742.

 

W Komplecie: model (kadłub plastikowy, skrzydła i stateczniki z pianki EP), silniczek szczotkowy klasy 480 ze smigłem składanym i aluminową piastą + śmigło zapasowe, nadajnik czterokanałowy z zasięgiem około 400 m (wymienne kwarce 27MHz), odbiornik 4 kanałowy (obroty silniczka, klapy, ster kierunku i wysokości), regulator 30 A, 3 mini serwa, akumulator 9.6 v Ni-MH 1100mAh plus ładowarka, długość:840 mm rozpiętość skrzydeł: 1160 mm, waga modelu: 600 g

 

Oto link do aukcji:

http://www.allegro.pl/item490921309_samolot_r_c_tw_742_4_kanaly_sky_hawk.html

 

Czy opłaca się go kupić?? Mam dylemat pomiędzy tym a budową innego motoszybowca plany mogę zamieścić w najbliższym czasie... Jestem początkujący i chcę się nauczyć latac. Mam symulator i te sprawy. Już rozwaliłem jeden model ale to jakis rok temu jeszcze nie miałem o tym pojęcia :roll: Może coś doradzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a nie lepiej zainwestowac troche w 6kan. aparature(futaba 6 2,4GHz - modna czestotliwosc), do tego model easy star (bedziesz miał radoche jak sam poskładasz i poleci) - ten model jest prosty i dużo wybacza...

To napewno bedzie drozej niz zestaw z allegro ale jak już posiadziesz sztuke pilotażu, to aparature wykorzystasz w innym modelu... To tylko propozycja, a zrobisz jak Ci pasuje.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W sprawie TW-742 powiem tak: kolega miał ten model, próbował sam polatać i nie dało rady, jakoś go wspólnie oblataliśmy.Model dość szybki, silnik to 480 , kadłub zrobiony metodą VACU chyba.W każdym razie jest z cienkiego plastiku i prócz wręgi silnikowej nie ma żadnej innej.Nie polecam tego modelu, naprawdę szkoda kasy.Po kilku lotach kadłub był zmięty jak puszka po piwie i trzeba było wkleić listwy sosnowe żeby trzymał kształt.Radio totalnie się nie nadaje na zabawę większymi modelami.W którymś tam locie silnik wyleciał razem z wręgą.Bardzo delikatne stateczniki.z silnikiem 3-f i lipolem może byłby to fajny model ale z ni-cd i tą 480-tką to porażka a sam nadajnik to już katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176, mnie chodzi o to , że wolałbym kupi za około 250zł używaną ale dobrek klasy aparature , za kolejne 200 reszte podstawowego wyposazenia i za pozostałe 130 np. szkielet nemo albo podobnego latadełka by unikną pakowania się w aparature rodem z czarnej dziury, tak jak Sławek napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik ten z tego co znajomy mówił to jest na 27mhz :? Na dodatek, skrzydła maja tak delikatne usterzenie że kolega rozwalił i poprosił o nowe konstrukcyjne z depronu+balsa i listwy. Serwo przynajmniej na początku nie ma luzów, ale chodzi tak sztywno ze... :twisted: Kup coś sprawdzonego tak jak radzą wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wpadlem i sie przygladam , ta zabawke tez widzialem. Nie wiem o czym tu dyskutowac , toz to szmelc. Zabawka nie model, od 12 lat. Powinno byc : do 12 lat.

Nie do latania ale do sprzedawania.

 

ODRADZAM

 

No tak jakos jest ze tego 1kzl na poczatek sie nie przeskoczy i juz.

 

pozdrowienia - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli ktoś już umie latać i lata bezawaryjnie, to może sobie kupić skyhawka TW-742. Jeśli nie będzie często bity, to może fajnie polatać, ale na początek się nie nadaje, pierwsze co to zmiana radia na 35 MHz, ew 2,4 GHz. Druga zmiana, to wymiana silnika na 3f, fabryczny stanowczo za słaby żeby coś bardziej poszaleć i żeby ratować się w kiepskich momentach. Gdybym mógł, to bym dokupił skrzydło, bo kadłub mam, stateczniki z balsy by się zrobiło, osprzęt niepotrzebny mam. Tylko że nikt nie ma taniego skrzydła do szybowca tak ze 120 - 160 cm sprzedać :) Ale na początek lub dla niepewnego pilota (takiego jak dla mnie :) ) odradzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wszystkim za doradzenie zastanowie sie nad tym NEMO spoko modelik i nie na badziewnym osprzęcie. Wieczorem załącze plany innego samolotu.

 

strejla_u, skrzydło oryginalne moża kupić do niego u sprzedawcy na allegro jak chcesz to Ci podam namiery jak sie pytałem to chyba cos ok 30-40zł

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zakupić samolot Tw-742.

 

W Komplecie: model (kadłub plastikowy, skrzydła i stateczniki z pianki EP), silniczek szczotkowy klasy 480 ze smigłem składanym i aluminową piastą + śmigło zapasowe, nadajnik czterokanałowy z zasięgiem około 400 m (wymienne kwarce 27MHz), odbiornik 4 kanałowy (obroty silniczka, klapy, ster kierunku i wysokości), regulator 30 A, 3 mini serwa, akumulator 9.6 v Ni-MH 1100mAh plus ładowarka, długość:840 mm rozpiętość skrzydeł: 1160 mm, waga modelu: 600 g

 

Oto link do aukcji:

http://www.allegro.pl/item490921309_samolot_r_c_tw_742_4_kanaly_sky_hawk.html

 

Czy opłaca się go kupić?? Mam dylemat pomiędzy tym a budową innego motoszybowca plany mogę zamieścić w najbliższym czasie... Jestem początkujący i chcę się nauczyć latac. Mam symulator i te sprawy. Już rozwaliłem jeden model ale to jakis rok temu jeszcze nie miałem o tym pojęcia :roll: Może coś doradzicie ??

 

Ło, chłopie.

Dokładasz 30 zł i masz Pc Focusa RTF z epp, i zasięgiem 500m, co do lotek to epp świetnie się tnie najtańszym skalpelem, i jak byś się przy focusie trochę pobawił się z wycinaniem lotek, i jeśli to by poleciało, to był by ubaw po pachy.

I nawet miałbyś może więcej chęci do budowy, a nie kupna RTF.

I może byś trochę wiedzy wtedy załapał o budowie.

 

A co do tego tw 742, sam model nie wygląd źle, ale zasięg jest nie za duży, bo tylko 300m.

Dobry model to też nemo, pełno o nim na PFMRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez che kupić nemo ale cena :( a nie lepiej sky lady 2

JAka cena? Jak 329 kogoś przeraża to niech się nie bierze za modelarstwo , bo w miare upływu czasu mu oczy wyjdą z orbit.

SL tez jest dobra tyle ze to inny rodzaj latania. Poza tym z nemo masz kabel do symulatora i aparature z nim wspolpracujaca a to tez wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez che kupić nemo ale cena :( a nie lepiej sky lady 2

JAka cena? Jak 329 kogoś przeraża to niech się nie bierze za modelarstwo , bo w miare upływu czasu mu oczy wyjdą z orbit.

SL tez jest dobra tyle ze to inny rodzaj latania. Poza tym z nemo masz kabel do symulatora i aparature z nim wspolpracujaca a to tez wazne

 

Benq lepiej posłuchaj poprzednika, jeśli dla ciebie 329 zł to dużo, a chcesz kupić model za

300,19 zł to chyba nie trudno dozbierać dychę i kupić Nemo ?

Co do symulatora-to ważna rzecz, więc jeśli nie chcesz rozbić modelu od razu, to lepiej do zbieraj 10zł na nemo, i polataj na FMS bądź innym symulatorze z 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.