Skocz do zawartości

FrSky Taranis dla F3F ?


bagdus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście preferuję silnik na pstryczku (0,1) ale jak chcesz na drążku wymiennie z hamulcem to ja bym to zrobił tak jak pisałem. Dodatkowo trzeba dodać w wejściach pozycję która dla uproszczenia nazwij eng. W źródle tej pozycji ustaw drążek gazu a aktywność tego wejścia ustaw we wszystkich fazach lotu poza ostatnią. Następnie dodaj mikser na kanale silnika który w źródle będzie miał "eng" Dodatkowo warto pomyśleć o zabezpieczeniu żeby po włączeniu trybu Landing z aktywnym hamulcem nie było możliwości aby silnik został w innej pozycji niż 0%. Można to zrobić np podpisując pod przełącznik którym aktywujesz tryb Landing opcje specjalna która w angielskiej wersji nazywa się override ustawiasz ja na kanał silnika wartość dajesz -100 i tym sposobem aktywując tryb do lądowania silnik zawsze będzie wyłączony.

 

Mieszam języki ale mam opentx po angielsku jakoś bardziej zrozumiałe to było dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuje butterfly na drążku gazu i mam to oprogramowane dokładnie tak jak opisał to xp3r.

Mam dodane:

przełącznik włączający BF włącza również odcięcie gazu(f.specjalna bezpiecznik na kanale gazu =-100)

a wyłączenie butterfly ustawia wartość wejścia BF na -100 (własna krzywa =-100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każda metoda ustawień na swój sposób jest dobra, byle spełniała swoje zadanie.
No i oczywiście nie przysparzała trudności pilotowi.
Ja natomiast mam ustawione np. klapy na lewym sliderze, BF na prawym i jest OK jak dla mnie.
Pierwotnie BF był na drągu od silnika, ale trochę mnie to irytowało, więc usunąłem tą funkcjonalność.
Obsługa jest równie płynna a w razie czego silnik jest pod kciukiem bez zbędnego pstrykania przełącznikami.
Pozostałe funkcjonalności na przełącznikach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.