Skocz do zawartości

Modele Jarka, kupione jak i ręcznie budowane, zabawki jak i coś poważniejszego.


Jarek1925
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Trochę się nazbierało moich modeli tak więc chciałbym wam pokazać czym się bawię lub bawiłem. Jeszcze parę jest w planach. 

Pierwsze modele to modele typu TOTO 0-3 oraz RWD Skazoo, jeśli znajdę zdjęcia to z pewnością będę je dorzucał. 

Po nich pierwszym lepszym modelem był Tomasz od Marka Rokowskiego. Ty jest mój pierwszy model na którym naprawdę nauczyłem się latać. Był 3 razy malowany. Jak narazie jeden z najlepszych modeli jakie mam. 

Pierwsze malowanie podstawowe:

D24xUG.jpg

Ur6142.jpg

Drugie które okazało się ciężkie, pływaki za małe, było trzeba zmienić:

BXpUhZ.jpg

BXpUhZ.jpg

I w końcu trzecie które jest do dziś:

EyEcQZ.jpg
 


Modele mogą pojawiać się niechronologicznie ze względu na odnajdywanie zdjęć ale mam nadzieję że nie będzie to nikomu przeszkadzać :)

Następnym modelem po Tomaszu był Ursus/Raf 46. W założeniu miała to być platforma FPV lecz wyszedł dodatkowo ciężki myśliwiec. Rozpiętość 1.2m i okolice 1kg wagi. Model do latania na wietrze.

EXJFuZ.jpg


Teraz już może być odrobinę pomieszane. 

Pewnego razu postanowiłem zrobić latające skrzydło, powstało ono z odzysku. A że lubię modele które się świecą doszły ledy. 1 dzień zabawy i powstało coś takiego:
oXChJN.jpg

7wpG3P.jpg

RDiZUk.jpg

JndA9d.jpg


Po pewnym czasie z racji że trochę czasami wkurzała mnie pogoda postanowiłem pobawić się modelami kołowymi które nie boją się wiatru. 
Jest to model WPL B24. Przemalowany i dodane jak mnie mnóstwo dodatków, między innymi FPV, wytwornica dymu, wyciągarka, skrzynia biegów itd.
Sl6fVK.jpg

ntxcex.jpg

9KywY9.jpg

wBg2VG.jpg


Jako że spodobała mi się taka jazda doszedł Ford Focus w skali 1/10.
oVNa3F.jpg

Qdj1uE.jpg

GQ58vc.jpg

dOQLvz.jpg


Oraz dodatkowo doszedł FY03 buggy, z samochodów został mi tylko GAZ 66, Focus oraz buggy zostały sprzedane. Nie pociągnęły mnie one dalej.

P5OsTQ.jpg

h78Kzq.jpg

qimmAe.jpg


Jako że zacząłem mieć dostęp do wody chciałem spróbować modeli pływających. Zakupiłem bardzo tanio łódkę FT012 jednak popływałem parę razy. Dosyć głośne a i wędkarze nie byli zadowoleni jak i pewnie przeszkadzało to ludziom spacerującym dookoła zalewu. Jak dla mnie za szybkie. 
QRUHV4.jpg


I takim sposobem poszedłem w modele wolniej pływające. Zbudowałem monitor rzeczny Pińsk, 1.5m długości i 5kg wagi. Trochę monstrum na wodzie ale za to bardzo relaksujące. Nie jest to idealnie odwzorowana replika. Po prostu model nawiązujący do historycznego okrętu :)

JlIZEV.jpg


EydlfS.jpg

bsFAn9.jpg

3vrRgd.jpg

s00I0C.jpg

pfEiES.jpg


Jako że miałem już duży model to chciałem mieć również dźwig do ściągania modeli w razie usterki silnika, steru. Przerobiłem zabawkę na coś takiego:

FE0HHv.jpg

QZ2X60.jpg

GaEDR5.jpg


I jak narazie ostatnim modelem nawodnym jest airboat który niezbyt do końca przypadł mi do gustu. Może będzie do pośmigania po lodzie :)

p3FKae.jpg

l9LxCY.jpg


Wracając do modeli latających chciałem spróbować swoich sił w śmigłowcach, jednak odpuściłem.

qvqKGT.jpg

LtNo1h.jpg

Łódź dźwig przed przebudową była jeszcze motorówką patrolową :)

QGFX3J.jpg

FhOe9h.jpg

Próbowałem również swoich sił w dronach. Niestety kupione gotowe u mnie chodzą, ręcznie zbudowany niekoniecznie ale tak wyglądał.

Qdl8QB.jpg

No i nie może zabraknąć legendy czyli Sky Surfera :)

6XZ65m.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Testuję różne modele różnych typów, w sumie i jeździłem i pływałem i latałem. I teraz widzę że najlepiej idą mi latające i pływające (chociaż tych drugich dopiero co spróbowałem). Kolejne modele w drodze. Właśnie dokańczam Spitfire XVI i niebawem wrzucę zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.