Skocz do zawartości

Jak to jest z serwisem turbin?


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że ten wątek ma tak duży i pozytywny odzew. Bardzo za to dziękuję.
Padło parę pytań to postaram się odpowiedzieć.
Nie sądzę żebym chciał mieć model z turbiną bez podwozia. O ile start z ręki mógłby być bezproblemowy (widziałem takie) to lądowania na brzuchu w trawie, w zbożu na piachu jakoś nie trafiają do mojej wyobraźni. To znaczy trafiają, ale chyba nie skończyłoby się to dobrze albo dla turbiny albo dla zboża :)
Dostępu do lotniska choćby trawiastego na razie nie mam. Jeszcze w sumie nie szukałem. Miałem jedno fajne w okolicy 45 min drogi samochodem, ale niestety przestało istnieć.
Ciąg - 6 kg - matko po co komu taki ciąg :)
Myślę o czym ok 3-4kg aby napędzać nia piankę w stylu MiG-17 EDF 90. 
https://hobbyking.com/en_us/avios-mig-17-fresco-1200mm-90mm-edf-pnf.html
Wingspan: 1200mm
Length: 1420mm
Flying Weight: 3250g
 
 
Lub jakaś inna pianka EDF 90-105mm z relatywnie dużą powierzchnią skrzydła.

Najpierw bym ją kupił i polatał trochę na prądzie i wlatał się w nią trochę, żeby wiedzieć jak lata" normalnie" a potem bym dokonał konwersji na jeta.

Tak, że pomalutku i ostrożnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

Zgadzam się w 100% z kolegami......jet ok 1.8 - 2 metry to jest to. Dużo łatwiejszy w pilotarzu oraz stabilniejszy i zazwyczaj nawet nie potrzebuje stabilizacji gyro ze względu na swoją masę i powierzchnę nośną skrzydeł. Mniejsze piankowe modele turbinowe są dużą pokusą bo są trochę tańsze tylko co z tego jak w pierwszym locie jest duża szansa, że model nie przeżyje swojego oblotu i często z tym idzie uszkodzenie badź zniszczenie też turbiny. Dla mnie gra nie jest warta świeczki.

Nigdy nie zapomnę uczucia jak znajomy wziął mnie na "buddy-boxa" i pierwszy mój lot jetem odbył się na 2m viperze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.