Skocz do zawartości

Stateczniki poziome F-14 Twin EDF 70 MATERIAŁ


boriah88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

   Witam. Mam model F-14 Tomcat i kupiłem go bez tylnych stateczników poziomych. Chce je sobie dorobić i potrzebuje rady za jakiego materiału, sposób mocowania. Z góry dziękuja za pomoc, pozdrawiam.
EDIT: Cały model jest ze styropianu, sturoduru.

20191207_150121.jpg

20191207_140057.jpg

20191207_150128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
25 minut temu, robertus napisał:

Najważniejsze to znaleźć kogoś kto poda wymiary statecznika.

No właśnie z tym też mogę mieć problem bo na oko to wiesz, można przesypać garść piasku. Poszukam, poszperam może gdzieś znajdę jego wymiary a jak nie to będę improwizował ?
 Tak czy inaczej serdecznie dziękuje za radę, na pewno jest jedną z najlepszych alternatyw bo już rozpatrywałem inne. Zależy mi przede wszystkim na trwałości nie zyskując przy tym za dużo gramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro idziemy za ciosem, to wiesz że brakuje mi jeszcze owiewki i coś za owiewką, mniej więcej na środku co jakby zakrywało mechanizm który reguluje kąt nachylenia skrzydeł (geometrie). Teraz pytanie. Czy nie lepiej jakbym poszukał gotowych elementów? Wiadomo że ich brak będzie miał spory wpływ na aerodynamikę. Można je wykonać z balsy? Nie zależy mi, co prawda na razie, na estetyce tylko oby jak najszybciej polecieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, boriah88 napisał:

Skoro idziemy za ciosem, to wiesz że brakuje mi jeszcze owiewki i coś za owiewką, mniej więcej na środku co jakby zakrywało mechanizm który reguluje kąt nachylenia skrzydeł (geometrie). Teraz pytanie. Czy nie lepiej jakbym poszukał gotowych elementów? Wiadomo że ich brak będzie miał spory wpływ na aerodynamikę. Można je wykonać z balsy? Nie zależy mi, co prawda na razie, na estetyce tylko oby jak najszybciej polecieć ?

Dokładnie tych samych elementów nie mam

image.png.c33a6d7f9adf37f4727d04c0eb40186e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie ma co się podniecać nie mając praktycznej wiedzy co do latania takim sprzętem. Jeszcze trochę muszę się uzbroić w cierpliwość i przede wszystkim kupić ten model który mi poleciłeś a w między czasie będę sobie szperał przy Tomcacie. Nawiasem mówiąc po oglądnięciu wielu filmików jak ta maszyna lata, jaką może rozwinąć prędkość etc., to miałem mieszane uczucia. Pierwszym była euforia, podekscytowanie a z drugiej strony strach, bo bez NIEZBĘDNEJ wręcz wiedzy praktycznej lepiej się nie brać z stery bo mogę komuś krzywdę zrobić a uwierz, mam do tego predyspozycje ? tzw. urodzony 13-ego w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.12.2019 o 22:28, robertus napisał:

Mamy odpowiedź na rcgroups.

Tu masz elegancko wszystko rozrysowane. :)

 

F14 Tail.pdf 13 kB · 6 pobrań

Robertus mam problem z wyskalowaniem tego rysunku. Nie wiem czy mogę to edytować przez edytor do PDF czy mam skalować z "przyrody"? Chodzi mi dokładnie o to że nawet jak do ekranu przyłożę linijkę to centymetr nie jest centymetrem. Podpowiedz proszę jak możesz jak mogę to wyskalować, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.